Zaman geçtikçe bazı şeylere belkide her şeye karşı düşüncelerimde "sonuçta ne olacak" gibi sonuç odaklı olmaya başladığımı hissetmem yada görünen dışında ne olduğunu anlamak yada anlamaya çalışmanın verdiği birikimi aktarma ihtiyacının , benden geriye zaman geçse de değerini yitirmeyecek bir şeyler kalmasını isteme arzusu yada iyi bir şeyler bırakma isteği belkide doğruların aslında farklı olduğunu açıklamayı veya farklı açılardan bakmayı sağlamak gerektiğini düşündüm ve bunları bir yerlerde kayıt altına almak istedim.
Devamını Oku

4 yorum:

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi


Masaüstü bir bilgisayar alırken markalı hazır bir sistem mi yoksa kendimizin topladığı bir sistem mi tercih etmeliyiz ?

Devamını Oku

3 yorum:

Ev Bitkisi Bakımında Püf Noktası


Evimde bilimum hayvan besledikten sonra yoğun güncel yaşamda ev bitkisi beslemeye başladım. Çiçekler , kaktüsler , ufak ağaçlar, süs bitkileri vs. Bizzat uyguladığım ve işe yarayan pratik uygulamaları paylaşmak istedim.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger mı, Wordpress mi,  Tumblr mi Hangisi Daha İyi ?


İnternette okadar çok yerli ve yabancı sitelerde Wordpress mi?  Tumblr mi ? Blogger mı? daha iyi, hangisi daha güçlü, hangisi daha üstün , hangisiyle başlayayım gibi sorular ve saçma sapan cevaplarla dolu makale ve yayınlar var ki , bende bu konu hakkında bir kaç temel gerçeği açıklayan bir yazı yazma gereği duydum.

Devamını Oku

6 yorum:

YouTube Videolarını Siteye Eklemek Ve Özelleştirmek


En çok kullanılan video izleme sitesi YouTube servisinden istediğiniz videoları sitenize ve blogger (blogspot) blogunuza  eklemeniz mümkün. Bir çok webmaster standart ekleme yollarını tercih etsede bazı durumlarda özelleştirme yapmak gerekiyor. Şimdi neler yapabileceklerimize beraber bakalım...

Devamını Oku

40 yorum:

JavaError Click For Details Application Blocked By Security SettingsHataları ve Çözümüjava tabanlı bir uygulama çalıştırırken aldığınız "Error Click For Details" ve ya " Application Blocked By Security Settings " hatası almışsanız çözümü için şu adımları uygulayın

Devamını Oku

3 yorum:

Blogger Slider Yapımı (DIY)


Bir çok blogger yada webmaster sitelerinde bir resim manşet , resim galerisi yada slayt alanı olmasını istiyor. Çeşitli kodlar ile kendiniz temanıza slideshow oluşturabileceğiniz gibi sadece resimlerin slayt şeklinde gözükmesini istiyorsanız size yardımcı olan servisler.

Devamını Oku

4 yorum:


Cumhuriyetin ilk yıllarında bir üstad talebelerini toplar sohbetler edermiş... Bir gün talebelerinden bir kısmı toplanıp hocanın yanına gelmişler ve hocaya akıl danışmak istemişler...

Talebeleri :

-Hocam hepimiz yetişip büyüdük, bir yerlere geldik, artık bir şeyler daha yapmak istiyoruz, bize ne tavsiye edersiniz. Diye sormuşlar.
Devamını Oku

0 yorum: