Programsız Windows Bakımı Ve HızlandırılmasıProgramsız Windows Bakımı Ve Optimizasyonu Yapmak

Windows zaman içinde yavaşlamaya ve geç açılıp kapanmaya başlar , bunu programsız bir şekilde arada sırada temizlemek size daha hızlı bir kullanım sağlayacaktır.

Hatta size tavsiyem program kullanmadan kendi işinizi kendiniz yapın çoğu program ortama kullanıcı için istenmeyen işlevleri de yapabilmekte.

0.) İlk yapmanız gereken gereksiz dosyaları, klasörleri silin , gereksiz programları kaldırın. bilgisayarı güncel bir antivirüs ile taratın.

1.) Arama alanına msconfig yazın ve çıkan uygulamada Başlatma sekmesinden bilgisayar açılışında otomatik başlamamasını istemediğiniz programları pasife çekin.

Görev yöneticisi > Başlangıç2.) Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !)

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Users > Admin > AppData > Local > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !)  Win+R > %temp%

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > System32 > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !Win+R > temp


Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > Prefetch  klasörünün içindekileri silin (Prefetch klasörünü değil, içindekileri silin)3.) Arama alanına regedit yazın ve kayıt defterinde çıkan sonuçlarda silmek istediğiniz programların veya önceden kaldırdığınız programların artık kök dosyalarını silin ( Bilmediğiniz dosyaları silmeyin !)
5.) Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Genel > Diski Temizle

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Araçlar > Denetle ve En iyi duruma getir.
6.) Başlat > Sistem > Depolama > Geçici Dosyalar > Dosyaları Kaldırın

7.)
 Çöp Kutusunu boşaltıp, bilgisayarı yeniden başlattığınızda bilgisayarınızın bütün optmizasyon programlarından daha fazla hızlandığını fark edeceksiniz.Daha Fazla : 


Programı Tamamen Kaldırmak


Kaldırılmış Programların Kalıntılarını Silmek


Kalkmayan Başlangıç Programlarını Tamamen Silmek


Silinmeyen Dosya ve Klasörleri Kökünden SilmekYorumlar

 1. TEŞEKKÜR EDERİM ÜSTAT PAYLAŞIM İÇİN.:)

  YanıtlaSil
 2. Adsız6.7.16

  Windows 7 güncellemeler denetleniyor de takılma sorununu gideren, KB güncellemeleri

  İşletim Sistemi 32 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49542

  İşletim Sistemi 64 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49540


  YanıtlaSil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺