Programsız Windows Bakımı Ve HızlandırılmasıProgramsız Windows Bakımı Ve Optimizasyonu Yapmak


Windows zaman içinde yavaşlamaya ve geç açılıp kapanmaya başlar , bunu programsız bir şekilde arada sırada temizlemek size daha hızlı bir kullanım sağlayacaktır.

Hatta size tavsiyem program kullanmadan kendi işinizi kendiniz yapın çoğu program ortama kullanıcı için istenmeyen işlevleride yapabilmekte.

0-) İlk yapmanız gereken gereksiz dosyaları, klasörleri silin , gereksiz programları kaldırın. bilgisayarı güncel bir antivirüs ile taratın.

1-) Arama alanına msconfig yazın ve çıkan uygulamada Başlatma sekmesinden bilgisayar açılışında otomatik başlamamasını istemediğiniz programları pasife çekin.

Görev yöneticisi > Başlangıç2-) Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !)

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Users > Admin > AppData > Local > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !)  Win+R > %temp%

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > System32 > Temp klasörünün içindekileri silin (Temp klasörünü değil, içindekileri silin !Win+R > temp


Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Windows > Prefetch  klasörünün içindekileri silin (Prefetch klasörünü değil, içindekileri silin)3-) Arama alanına regedit yazın ve kayıt defterinde çıkan sonuçlarda silmek istediğiniz programların veya önceden kaldırdığınız programların artık kök dosyalarını silin ( Bilmediğiniz dosyaları silmeyin !)
5-) Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Genel > Diski Temizle

Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Sağ Tık Özellikler > Araçlar > Denetle ve En iyi duruma getir.6-) Çöp Kutusunu boşaltıp, bilgisayarı yeniden başlattığınızda bilgisayarınızın bütün optmizasyon programlarından daha fazla hızlandırğını fark edeceksiniz.

Programless Windows Maintenance and Acceleration

Yorumlar

 1. TEŞEKKÜR EDERİM ÜSTAT PAYLAŞIM İÇİN.:)

  YanıtlayınSil
 2. Anonim6.7.16

  Windows 7 güncellemeler denetleniyor de takılma sorununu gideren, KB güncellemeleri

  İşletim Sistemi 32 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49542

  İşletim Sistemi 64 Bit Olanlar İçin ;

  https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=49540


  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme