Mynet Mail Yada Mynet Oyun Açılmama Çözümü

Mynet.com Mail Yada Mynet Oyun Açılmama Çözümü

Mynet.com, Türkiye'nin ilk Türkçe internet platformlarından biridir.1999 yılında kurulan Mynet servisi zamanının 1 numarası olmaya kadar yükselmişti.Bende ikinci eposta adresi olarak olarak mynet mail kullanıyordum, bunun nedeni özellikle facebook, gplus, twitter, instagram gibi her şeye burnunu sokan yapılara otomatik entegre olmaması nedeni ile gereksiz forum yada bir seferlik lazım olan üyelik isteyen sitelerde Mynet Eposta servisini tercih etmemdi. (Tabiki şimdi ikinci eposta servisi olarak yandexmail kullanıyorum.)

Lakin 1999 yılında popüler olan Flash ve Java programlama alt yapısına göre kurulan Mynet zamanın güncel altyapısı HTML5 yapısına geçmediğinden, güncel internet tarayıcıları Mynet.com sitesininin bazı işlevlerini açmıyor. Bunun nedeni Flash ve Java yazılım dillerinin güvenlik açıkları okadar fazlaki bunu düzeltmek yerine HTML5'e geçmek daha mantıklı olduğundan ve güncel internet (web) tarayıcılarının (Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari) Flash ve Java desteği vermemesinden kaynaklanıyor.

En son Firefox 52. sürümü ile birlikte 2017 yılında bu desteğin sona ereceğini uzun zaman önce açıklamıştı. Yani kısaca artık hiçbir güncel tarayıcı Flash ve Java altyapısını kullanan hiç bir sitede çalışmayacak.

Mynet Java Sorunu Çözümü

Çeşitli yöntemler , eklentiler yada yamalarla Chrome vb. tarayıcılarda Flash ve Java çalıştırmak mümkün ama stabil çalışmadığından ve güvenlik açığı oluşturacağından bu yöntemlere değinmiyorum.

Öncelikle elimizde sadece İnternet Explorer 11 ve önceki sürümleri kaldı. (Sonunda ie ye işimiz düştü yani :)

İnternet Explorer açıyoruz ve javanın güncel sürümünü yüklüyoruz.

Nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya bakınız.

https://www.webkenti.net/2013/02/java-nasl-guncellenir.html

Sonra gelen uyarıya Etkinleştir dedikten sonra artık Mynet E-Mailleri görüntüleyebilir veya Mynet oyunlarını oynayabilirsiniz.
Ancak Windows 10 bilgisayarlarda internet explorer tarayıcısı java ile uyumsuz çalışmakta olduğundan alternatif çözüme geçelim.


Java çalıştıran alternatif bir tarayıcı istiyorsanız http://tr.maxthon.com kullanabilirsiniz. Sonra java'yı sitesinden indirip kullanabilirsiniz.
Ayrıca sürekli Java kütüphanesini baştan başlatmak yerine otomatik başlamasını istiyorsanız.

Görev Yöneticisi > Başlangıç > Java > Etkin

Yolunu izleyerek kullanabilirsiniz.


Mynet Mail Açılmama Çözümü 

Eğer Mynet.com sitesinden Mail alanından giriş de hatalı kullanıcı adı ve şifre hatası alıyorsanız


Üye Girişi bölümünden giriş yapabilirsiniz.

Size tavsiyem 2 adet eposta servisi kullanın ve Mynet eposta servisini bir an önce daha güvenilir bir eposta servisine taşıyın. Şuan en iyi hizmeti Gmail sunuyor. İkincil mail olarakda Yandex mail öneririm. Önemli mailler ve bağlantılar için 1. mailinizi , depolama yedek ve gereksiz üyelikler için 2. mail adresinizi kullanın.
1 yorum:

  1. Kingci Kral14 Mart, 2018

    Çok teşekkür ederim webkenti, internette bir tek sen doğru düzgün bir yöntem açıklamışsın.

    YanıtlaSil