Blogger Ana Sayfada Eksik Kayıt GörünmesiBlogger Ana Sayfada Eksik Kayıt Görünmesi Çözümü

Blogger altyapılı sistemlerde, ana sayfada istenilen sayıda kayıt gösterimi yapılabilir. Bir çok yerden anasayfa da (home, açılış ekranında) gösterecek ana sayfadaki kayıt sayısı ayarlanabilir.


Blogger > Yerleşim > Main > Blog Kayıtları (Blog kayıtları gadget'i) > Ana Sayfa Seçenekleri >Ana sayfadaki kayıt sayısı:

Blogger > Ayarlar > Yayınlar, Yorumlar ve Paylaşım > Kayıtlar > En fazla şu kadar göster: (Ana Sayfada.)

Blogger > Tema > HTML'yi Düzenle > posts=


Bu 3 alandaki kayıt sayısı girişlerinin aynı olması gerekmektedir.

Bunun dışında özellikle mobil kullanım için ana sayfa gösterim maksimum byte değerinin üzerine taşıldığı durumlarda Blogger otomatik olarak sınırı aşan son yayınları bir sonraki sayfaya aktarır. Yani mesela anasayfada 5 yayın görüntülenmesini istiyorsunuz, ayarlarınızda bu yönde ama blogunuzu açtığınızda sadece 1 yayın anasayfada görünüyor, diğerler yayınlar bir sonraki sayfaya taşınmış ise bunun sebebi belirlenen ana sayfa boyutu limitini aşmışsınız demektir. Bu da ana sayfa yayın kayıt sayısını eksik görünmesine neden olacaktır.


Şimdi çözüme geçelim : 

Yazının başında sırasını gösterdiğim kayıt sayısı girişlerinin birbiri ile uyumlu olduğunu kontrol ediniz.

Yazılarınızı yazdığınız blogger yayın panelinde

Blogger > Yeni yayın (yada eski yayınlarınız için Düzenle) > Atlama Aralığı Ekle (Devamını oku özelliği)Eklediğinizde sorun çözülmüş olacaktır.


Daha iyi bloglar için...

Yorumlar

 1. super, işe yaradi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha iyi bloglar için faydası olmasına sevindik.

   Sil
 2. allah razı olsun "atlama aralığı ekle" yöntemi ile çözdüm çoook teşekkür ederim ^_^

  YanıtlaSil
 3. 'Atlama aralığı ekle' sorunu çözdü. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha iyi bloglar için faydası olmasına sevindik.

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. baba eyw sana teşekkür ederim düzeltmeyi başardım sana teşekkür ediyorum . allaha emanet ol bu <-hr> etiiketini koyduğum zaman iş düzeldi eywallah saolasın

  YanıtlaSil
 6. birde bir soru soracağım siyemde şimdi düzeldi fakat ben 20 tane göstersin dedim ama sayfada 9 kayıttan sonrası hem 1. sayfada hem de 2. sayfada da aynıları gözüküyor (1. sayfadaki 9 kayıttan sonra) bunu nasıl çözebilirim ?

  YanıtlaSil
 7. aga ben Her şeyi düzellttim Saolun sorunum kalmadı sizin site ne güzel böyle yazdığım her sorun bi anda çözülüyor :dalfljghvbabas

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Sorun kalmamış gözüküyor. Önemli olan sorunun çözülmesi. Sürekli bilgisayar başında olmadığımızdan yanıtımız gecikebiliyor ama bildiğimiz bir şey olursa tabiki yardımcı oluruz. Sizin blogda güzel beğendim başarılar dilerim.

   Sil
 8. Gönderilerim ayrı ayrı sayfalara düşüyor atlama aralığı ekledim fakat sorun hala mevcut. Yardımcı olurmusunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar, Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca ♥ ........ Profesyonel Yardımlarımız Ve Danışmanlık Hizmetlerimiz Ücretlidir ........ ♥ Hatırlatmak isteriz.

   Sil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺