Yabancı İnternet Sitelerinden Nasıl Alışveriş Yapılır ?

İnternet üzeriden alışveriş yaparken özelliklede Çin sitelerinden bir şeyleri nasıl satın alacağımıza ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini gösteren bu rehberimiz dikkatli incelendiğinde oldukca faydalı ve son kullanıcının yararına bilgiler içermektedir.

Devamını Oku

0 yorum:


Aptal ve Aptallık Nedir?


Kişisel gelişim ve toplum bilimleri uzmanı olarak, toplumlar arasında her geçen gün artan yaşam kalitesi farklarının en temel nedenleri nedir diye düşündüğümüzde, bizleri şaşırtmayan sonuçlara varıyoruz. Bunlar Zeka + Ahlak + Eğitim ve bunlardan bağımsız olan aptal ve aptallığı çeşitli yönleri ile incelemeye çalışacağız.

Scientific studies on stupidity
Devamını Oku

10 yorum:


İnternetten Silinen Bilgilere UlaşmakBazen gerekli bilgileri bulmak için internetin daha derinlerine, çok daha derinlere bakmak gerekir. Özellikle arama motorlarının indekslemedikleri veriler, indekslenip sonradan kaldırılmış kayıtlar, silinmiş videolar, kaldırılmış linkler, fotoğraflar veya kapanmış internet siteleri gibi bilgiler gerekli olduğunda bunu web'in derinliklerinden çıkarmak gerekir.

Aslında yapısı gereği hiç bir bilgi internetten tamamen silinemez.  Web üzerinde son kullanıcı için ulaşılamaz duruma getirilir.
Devamını Oku

20 yorum:
Bilgisayar toplamak isteyen yada hazır bir bilgisayar almak isteyen herkes sistem bileşenleri içinde , çok fazla donanım çeşidinin ve kaliteyi belirleyen ayrıntının arasında doğru seçimi yapmak ister. Teknoloji takipçilerine "Hangi bilgisayarı (laptopu / dizüstünü) almalıyım ? Nasıl bir bilgisayar toplayım ?" diye araştırma yapar.

Devamını Oku

4 yorum: