Resim Sağtık Engelleme Kodu


Web siteleriniz de kullanabileceğiniz sağ tık ile resim kopyalamayı engelleyen faydalı bir kod.
Kodu tek bir resim için kullanabileceğiniz gibi bir çok resim içinde kullanabilirsiniz. Diğer sağ tık engelleme kodlarından farkı sadece resimler için engel oluşturup sayfanın diğer kısımlarına bir müdahalede bulunmamasıdır.

Devamını Oku

0 yorum:

İstenmeyen Başlangıç Programlarını Tamamen Kaldırmak


Windows bilgisayarlarımızı başlattığımız zaman açılışta otomatik olarak bazı programların da başlaması gerekir. Ancak bu özelliği nedense bilgisayarımıza yüklediğimiz her program kullanmak ister. Bu nedenden bilgisayarımızın ilk açılışı çok yavaşlarken bu programları kapatmazsak sürekli olarak arka planda çalışmaya devam ederler.

Devamını Oku

2 yorum:

Kod Yada Script Dönüştürücü Editörü Kodu


Bildiğiniz gib blogger yorum alanında HTML , java , css ... kodlarını yayınlarken

HTML'iniz kabul edilemez: Etikete izin verilmiyor: SCRIPT
Devamını Oku

0 yorum:

Windows Orijinal mi Kontrol Edelim


Kullandığımız yazılımları mümkün olduğunca orjinal olanları tercih etmenizi öneririm. Yazılımları kıranların bunları dünya barışı için yaptığını sanıp avunmayın. Özellikle internet üzerinden çok ucuza ürün anahtarları satılmakta ve ilk kurulumda Windows Etkinleştirildi mesajını gören kullanıcılar , ürün anahtarlarının süresiz etkinleştirme yaptığını sanarak kazık yemektedirler.


Devamını Oku

2 yorum:

Orijinal Windows 7, 8, 8.1 İle Ücretsiz Orijinal Windows 10 'a Yükseltmek Hala Mümkün


Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 10 çıktığında Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme imkanı vermişti. Bir çok kullanıcı bu fırsattan faydalanırken bazı teknolojiden uzak yada önyargılı cahil kullanıcılar bu fırsatı kaçırmışlardı.

Devamını Oku

5 yorum:

Kelime Sayacı Editör Yapma Kodu


Özellikle makale yazarlarının işine yaracak, veri kütüphanesi kullanmaya ihtiyaç olmadan site içi çalışan faydalı bir kod.

Devamını Oku

0 yorum:

Beden Kitle Endeksi Hesaplayıcı Kodu


Basit ama faydalı bir site eklentisi. Vücut Kitle indeksi (Beden kitle indeksi), boyuna göre uygun ağırlıkta olup olmadığını değerlendiren formüldür.


 Boy (m) * Boy(m) = Boy Çarpımı

 Kilo (Kg) / Boy Çarpımı = Vücut Kitle İndeksiniz

Devamını Oku

0 yorum: