Yapay Zekâ'nın Tarihçesi Ve Gelişimi


Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti diye tanımlanır ve İngilizce Artificial Intelligence kavramına kısaca AI olarak ifade edilir.

Devamını Oku

6 yorum:

Bilgisayarın Özelliklerini Programsız Görün


Microsoft Sistem Bilgisi aracı ile sistem özeti, donanım kaynakları, bileşenler ve yazılım ortamı ile ilgili ayrıntılı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Bir çok kullanıcı kullandığı bilgisayarın özelliklerinin ne olduğunu bilmek ister. Bu özellikleri ücretli yada ücretsiz gösteren bir çok program mevcuttur ancak Windows sistem bilgisi görüntüleyerek bu verilere kolayca ulaşılabilinir.

Devamını Oku

2 yorum:

Monitör Bilgileri Gösterme Editörü Kodu


Kullanılan ekran özelliklerini gösteren faydalı küçük bir kod.


Devamını Oku

0 yorum:

Windows da Yapılan Eski İşlemlerin Kayıtlarına Bakmak

Bilgisayarımızda yapmış olduğunuz tüm işlemler belirli girdilerle kayıt altına alınır. Bir sorun olduğunda sistem yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu yada özellikle bilgisayardan anlayanların çevresindekilere ne oldu diye sorduklarında "Ben hiç bir şey yapmadım kendi kendine bozuldu" diye mazeret üretenlere karşı bu kayıtları açmak ve neler yapıldığına bakmak hatanın nereden kaynaklandığını anlamak ve çözüm yolu bulmak bakımından önem teşkil etmektedir.


Devamını Oku

2 yorum: