Blogger Yorum Backlink Almak

Blogger 'dan Backlink Almak

Seo (arama motoru optimizasyonu) ile ilgilenen herkes yada site veya blogunun site analizlerinde daha değerli olmasını arzulayan her webmaster (internet sitesi geliştiricisi), backlink (bir internet sitesi alanında, başka bir internet sitesi adresini içeremesi) almanın faydası ve önemini bilir.Özellikle yeni başlayan blog yazarları veya sitesinin değerini artırmak isteyenler için en kolay ve ücretsiz backlink alma yöntemleri; forumlara başlık açmak, dizin ve toplist sitelerine ekleme yapmak ve başka sitelere yorum bırakmaktır.

Blogger Yorum Backlink Almak

Blogger tabanlı bir site direk Google altyapısı kullandığı için Alexa ve diğer sıralama siteleri örümcekleri tarafından kolayca işlenebilmektedir. Blogger yorum backlink almak için yapılması gerekenler ise çok kolaydır.

Yorumlama Biçimi > Adı/URL > Yayınla
Bir yayının altındaki yorum alanına Adı/URL kısımları doldurarak yorum yazıp yayınla demektir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta en az 40 karakter uzunluğunda (değerlendirme robotları da akıllanıyor , sadece teşekkür yazıp bırakmanın bir faydası olmayacaktır. Tecrübe ve denemelerle sabittir.), benzersiz (kopyala yapıştır her bloğa aynı mesajı bırakıp spama düşmeyin) bir yorum yapmaktır.

Site yorum alanlarının search  consol birimleri tarafından daha geç işlensede , blog ömürlerinin genelde site ekleme sitelerine göre daha uzun ömürlü ve kalıcı olması seo için daha yavaş ama daha uzun vadeli bir kazanç olacaktır.


6 yorum:

 1. Evet ben de bu yöntemi uyguluyorum backlink için, teşekkürler. Fakat her seferinde taşıt, yangın musluğu seçmekten gına geldi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım. Hatta yıllar önce yorum captcha kullanımının bloglar için kapılmasının daha iyi olduğunu ve ne yapılması gerektiğini açıklamıştık.
   https://www.webkenti.net/2014/07/blogger-blogspot-dan-blog-acldgnda-ilk.html

   Ama sağlam blogcuların günümüzde kullanmadığını fark etmişsinizdir.

   Sil
 2. Tabii ki bunun için blog sahibinin buna izin vermiş olması lazım onu da unutmamak gerek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesaj panelini yada özelliklerini kapalı tutan çok az bir kesim blogcu var, zaten onuda es geçersiniz sorun teşkil etmez :)

   Sil
 3. Peki bu tur yorumlari nasil engelleyebiliriz acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiye etmeyeceğim yöntemleri geçiyorum.
   Blogger > Ayarlar > yayınlar, yorumlar ve paylaşım > kimler yorum yapabilir ve yorum denetleme
   Kısımlarından kısıtlama getirebilirsiniz. Ayrıca yorum almak seo açısından örümcekler tarafından tarandığından iyi bir şeydir.

   Sil