Blogları, Siteleri ve Sosyal Medyayı Tek Yerden Takip EtmekBloglar, Siteler ve Sosyal Medya Servisleri En Kolay Nasıl Takip Edilir ?


Günümüz internetinin sosyal medya çöplüğünün yanında size hayatınıza artı katacak bir çok yayın da mevcut. Ancak eğer sadece arama motorlarına yada bookmarklara dayalı bir izleme yönteminiz varsa çok fazla şeyi kaçırmanıza yada bir şeyi ararken çok fazla zaman kaybetmenize neden olur.Özellikle çok sık güncellenmeyen ama her paylaşımı size bilgi veren siteleri yayın yaptıklarında haberdar olmak , sizi zaman kaybından ve tek tek sitelerde değişiklik olmuşmu diye dolaşmaktan kurtaran yönteme RSS adı verilir. Okumayı ve kendine değer katmayı seven herkese RSS kullanımını öneririz.

RSS Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


RSS (Real Simple Syndication) : "Gerçek Zamanlı Site Özeti Haberi Bildirimi" olarak çevirebileceğimiz bir özelliktir. Bu özellik sayesinde takip etmek istediğimiz site,  blog, facebook, twitter, instagram gibi paylaşım alanlarını tek yerden izleme imkanı veren sistemlerdir. Özetle bir paylaşım yapıldığında RSS servisi bize özetini gösterir ve yeni yayın var haberin olsun derler.Bir çok RSS servisi vardır.

https://www.inoreader.com/?lang=tr_TR

https://feedly.com

https://feedity.com

https://follow.it/

http://blogaps.com/

https://feedreader.com

vb.


Eposta Aboneliği ile Takip Etmek


Site yada blogların eposta aboneliği kısımlarına mail adresini bırakarak , yeni yayın olduğunda size haber vermesini sağlayabilirsiniz.
Eğer sitelerin eposta aboneliği kısımları bulamıyorsanız size yardımcı

https://blogtrottr.com

gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.


Blog Listesi Oluşturmak


Eğer bir blog yazarıysanız muhtemelen çok sayıda blogu izliyorsunuzdur bunu kolayca tek yerden yapmak için

Blogger > Okuma Listesi > İzlediğim Bloglar > Düzenle (Okuma Listesini Yönet) > Ekle

Yolunu izleyerek kolayca takip listesi oluşturabilirsiniz.
Yorumlar

 1. Merhaba faydalı bir paylaşım olmuş. Bende yeni sayfamla aranızdayım, destek ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, yazılarınızı bekliyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katkılarınız için teşekkürler.

   Sil
 2. e-posta aboneliği candır:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, bana rss daha pratik geliyor :)

   Sil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺