Online Otomobil Özellikleri

Otomobil Bilgi Öğrenme Siteleri

Otomobillerimiz akıllandıkça özellikleri artmaya dolayısıyla fonksiyonları da fazlalaşmaya başladı. Özellikle araçlarımızın içerisine bilgisayar yazılımları girmeye başladığından itibaren bu yazılımları bilmek ve etkin şekilde kullanabilmek ister modifiye tutkunları, isterse sıradan kullanıcı yada tamirci olsun Otomobilin kendisine has özelliklerin bilinmesi büyük önem kazandı.Öncelikle her otomobilin üniversal özellikleri olduğu gibi kendine özgü özellikleri de vardır. Bunlar kullanıcı kılavuzlarında belirtilmektedir. Mutlaka arabanızın kullanma kılavuzlarını okuyun. Ayrıca bilgisayar dünyasında başlayan ve sonrasında teknoloji ürünlerine yayılan kullanım kılavuzlarına gizlenmiş bonus hediyeleride kazının .


Otomobil Modifiye Editörleri

Otomobilinizin renginden jantlarına, tamponundan camlarına kadar değişiklik yaptığınızda nasıl görüneceğini gösteren simülasyon editörleri.

http://www.3dtuning.com

https://www.dezent-wheels.com/3DKonfigurator/index.php?lcs=v86byqxns&lng=DE

http://www.elektrony.cz/de/alu-kola/konfigurator/


DTC (Diyagnostik Hata Kodları) Listesi

Sorunları belirlemek için araç üreticileri tarafından kullanılan standart DTC kodlarının listesi. Otomobil ile ilgilenenlerin mutlaka bilmesi gereken , hata kodlarının ne anlama geldiğini söyleyen site.

https://www.launchtech.co.uk/support/information/dtc-codes-list/


Dünyadaki Otomobil Parçalarının Kodları

Otomobiller üretildiğinde her parçasına bir numara kodu atanır. Bu kodları size göstererek istediğiniz parçanın doğrulunu ve aracın neresinde olduğunun şemasını gösteren faydalı bir servis.OBD2 Konnektörü Konum Arama Motoru

OBD (Araç üstü tanılama) sistemleri, araç sahibine veya tamir teknisyenine otomobil sistemlerinin durumu hakkında bilgilendirme yapmak için kullanılan tanılama protokolüdür.

OBD2 girişinin aracınızın neresinde olduğunu gösteren çok faydalı bir servis.Avrupa Otomobil Değerlendirme Merkezi

Avrupa birliği bağımsız otomobil değerlendirme merkezinin resmi sitesi.Amerika Otomobil Güvenliği Merkezi

Kar amacı gütmeyen, otomobil ve yolcu güvenliği test merkezi.

https://www.iihs.org/


0 yorum: