Google Hesabınıza 3. Taraf Erişimini Kapatmak

Google Hesap Güvenliği

İnternet hayatımızın bir parçası olmaya başladığı günden itibaren yanında siber güvenlik mecburiyetini de getirmiştir. Sanal alemde korumanız gereken en önemli noktalardan birisi de eposta hesabımızdır.Bir çok site yada mobil uygulama bağlantı yapabilmek için Google yada Facebook gibi hızlı giriş yada onaylama bağlantısı eklerler.Bu işlem bir çok kişi için tek tıklama ile uygulamaya erişim sağlasa da, kişilerinizden fotoğraflarınıza , epostalarınızdan telefon rehberinize kadar bir çok bilgiyi kendi elinizle 3. taraflarla paylaşmış olursunuz. Kısaca sosyal hesaplarınız ile herhangi bir siteye abone olmayın veya herhangi bir uygulamaya giriş yapmayın. Daha öncede belirtiğimiz gibi ikincil bir email adresi alın bu gibi işleri onun üzerinden yapın.


Google Hesap Erişimi Olan Üçüncü Taraf Uygulamaları Kaldırmak

Google'den bir eposta aldığımızda otomatikman Google hesabımız oluşturulur ve Google hizmetlerini kullanmaya başlarız. Bu hesaba istemediğimiz kişilerin erişimini kapatmak için:

Google Uygulamaları > Hesap > Güvenlik > Üçüncü taraf erişimini yönet > Hesap erişimi olan üçüncü taraf uygulamalar + Google ile oturum açma > Erişimi Kaldır

Yolunu izleyerek tüm istemediğiniz erişimleri kapatabilirsiniz.


0 yorum: