Google Hesabınıza 3. Taraf Erişimini Kapatmak

Google Hesap Güvenliği

İnternet hayatımızın bir parçası olmaya başladığı günden itibaren yanında siber güvenlik mecburiyetini de getirmiştir. Sanal alemde korumanız gereken en önemli noktalardan birisi de eposta hesabımızdır.


Bir çok site yada mobil uygulama bağlantı yapabilmek için Google yada Facebook gibi hızlı giriş yada onaylama bağlantısı eklerler.Bu işlem bir çok kişi için tek tıklama ile uygulamaya erişim sağlasa da, kişilerinizden fotoğraflarınıza , epostalarınızdan telefon rehberinize kadar bir çok bilgiyi kendi elinizle 3. taraflarla paylaşmış olursunuz. Kısaca sosyal hesaplarınız ile herhangi bir siteye abone olmayın veya herhangi bir uygulamaya giriş yapmayın! Daha öncede belirtiğimiz gibi ikincil bir email adresi alın bu gibi işleri onun üzerinden yapın.

Google Hesap Erişimi Olan Üçüncü Taraf Uygulamaları Kaldırmak

Google'den bir eposta aldığımızda otomatikman Google hesabımız oluşturulur ve Google hizmetlerini kullanmaya başlarız. Bu hesaba istemediğimiz kişilerin erişimini kapatmak için:

Google Uygulamaları > Hesap > Güvenlik > Üçüncü taraf erişimini yönet > Hesap erişimi olan üçüncü taraf uygulamalar + Google ile oturum açma > Erişimi Kaldır

Yolunu izleyerek tüm istemediğiniz erişimleri kapatabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Evet bu konu önemli, 3. kişilerce erişilmeye çalışıyor uyarısı alıyoruz bazen. En güzeli kapatmak, teşekkürler bu önemli bilgi için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katkılarınız için teşekkürler.

   Sil
 2. Bir bilgi daha öğrenmiş olduk sayenizde, Basit gibi görünen bazı ayarlamalar bazen pahallıya patlıyabiliyor bizlere malesef. Göz ardı etmemek gerek, Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bilgiye değer vermek gerekir.

   Sil
 3. Önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konuya değinmişsiniz. Paylasim için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katkılarınız için teşekkürler.

   Sil
 4. Gizlilik politikalarında okuyup geçiyoruz. Bilgilendirme iyi düşünülmüş sağolun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, çok önemli olmasına rağmen birçok kişi tarafından dikkat edilmeyen bir konu. Teşekkürler.

   Sil
 5. Böyle önemli bir konuda bizi aydınlattığınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katkılarınız için biz teşekkür ederiz.

   Sil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺