Windows İnternet Kotamızı Takip Etsin

Bu evrende hiç bir kaynak gerçekte sınırsız değildir. Örneğin gerçek sınırsız diye bir internet tarifesi alsanız bile 7/24 aralıksız son hızda veri indirmek isteseniz de mesela 50 Mbps’lik bir bağlantıda aylık maksimum  15,5 TB veri indirebilirsiniz.

Devamını Oku

4 yorum:

Parallel Download Nedir ?

Normalde internet üzerinden bir dosya indirirken ilk bit den başlayarak son bit'e kadar sıra ile tüm veriler indirilir. Bu indirme bağlantı hızına bağlı olarak belirli bir zaman alır. Küçük boyutlu dosyalarda bu indirme yöntemi veri kaybından yada bağlantı zayıflamasından minimum etkilendiği için tercih edilir.
Devamını Oku

14 yorum:

Tinnitus (Kulak Çınlaması) Nedir ?

Tinnitus yada kulakta rahatsız eden ses olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Genelde hafif ve geçici olarak rastlanılan bu rahatsızlık bazı vakalarda çok şiddetli olup; "Kulağımın içinde düdük çalıyorlar, başımın içinde çanlar çalıyor, kulağım hiç durmadan çınlıyor" gibi hasta şikayetleri ile yaşam kalitesini düşürmektedir.

Devamını Oku

0 yorum:

Akademik Kaynak (Referans) Nedir, Neden Önemlidir ?

Bilim : Bilimin en sevdiğim tanımı " Bilim gerçeğe ulaşma sanatıdır." Peki bu gerçeğe ulaşırsak ne olur , ulaşmazsak ne olur ?
Devamını Oku

1 yorum:

İş, oyun, ofis, internet, multimedya ... için Dizüstü (Laptop, Notebook, Ultrabook, Tablet) Bilgisayar ve Masaüstü Sistem Toplama Rehberi (2019)


Devamını Oku

2 yorum: