Blog veya Weblog Nedir ?

İnsanların internet üzerinde kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

Daha önce sizlere Blog altyapısı kullanılarak sanal dünyada neler yapılabileceğini anlatmıştık.
Blogger Altyapısı İle Neler Yapılabilir ?

Devamını Oku

3 yorum:

Cahil, Cehalet, Aptal Gerçekte Nedir ?

"Bir ülkeye en büyük zararı aptallar ve cahiller verir."

İlk önce anlam karmaşası olmaması için gerçek anlamlara bir bakalım.

Devamını Oku

3 yorum:

Yozlaştırılmış Atasözlerinin Doğruları

Atasözleri bir milletin, millet olmasındaki en önemli saklı sandıklarından birisidir. Zamanla bir çoğu bilerek bir kısmıda lisan değişimindeki dile yatkınlığı sebebiyle değişen atasözleri ne yazık ki bazı kaynaklarda yanlış manalarda kullanılmaktadır. Tabiki bu yanlış kullanımlar irdelendiğinde altında bir çok hainin toplumları yozlaştırmak için kasıtlı değişiklikler yaptığı sonucuda çıkarılabilinir.

Devamını Oku

0 yorum:


Sömürülen Olmamak İçin Bilmemiz Gerekenler Nelerdir ?

İnternetin özellikle sosyal medyanın güzel taraflarından biriside isteyen herkesin kolayca etkileşimde bulunabilmesine izin veren bir sistem olmasıdır. Bu kolay paylaşma büyük avantajların yanında önemli tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Devamını Oku

1 yorum:

 Instagram Fotoğraflarını ve Videolarını Orijinal Boy Görüntüleme ve İndirme Nasıl Yapılır ?

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma için kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. Facebook ile aynı çatı altında hizmet vermektedir. Bütün ücretsiz sosyal medya (Facebook, Twitter vs.) uygulamaları gibi amacı sizin kişisel verilerinize sahip olduktan sonra, bunları satıp paraya çevirmek üzere işlemektedir. Tahminlere göre %60 civarı bot (sahte hesap) içermektedir.

Devamını Oku

0 yorum: