Bilgisayarda Kayıtlı WiFi Şifrelerini Bulmak
Windows da Kayıtlı Tüm Wi-Fi Kullanıcı Adlarını ve Şifrelerinizi Nasıl Görebiliriz ?


İhtiyaç durumunda Windows yüklü laptopumuz ile daha önce bağlandığımız kablosuz ağların adını ve şifresini hiç bir program kullanmadan kolayca öğrenebiliriz.

Bilgisayarın Bağlı Bulunduğu Kablosuz Ağın Adını ve Şifresini Bulmak


Ayarlar > Ağ ve internet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Wi-Fi > Kablosuz Özellikleri > GüvenlikYolunu izleyerek bağlı bulunan kablosuz ağ şifresini öğrenebiliriz.


Bilgisayarın Önceden Bağlandığı Kablosuz Ağların Adını Ve Şifresini Bulmak

1.) CMD Kullanarak Kayıtlı Tüm WiFi Şifrelerini Bulmak


cmd (komut istemi) > Sağtık > Yönetici Olarak Çalıştır > netsh wlan show profile > netsh wlan export profile folder=c:\ key=clearBilgisayarım > (C:) > Wi-Fi Altında XML dosyaları oluşmuş olacaktır. Bu dosyaları Not Defteri ile açtığımızda <keyMetarial> kısmında kablosuz ağ şifresi bulunmaktadır.2.) PowerShell  Kullanarak Kayıtlı Tüm WiFi Şifrelerini Bulmak


PowerShell > netsh wlan show profiles

Bu komut ile önceden bağlanılmış kablosuz ağların isimleri sıraklanacaktır. Şifresini görmek istediğimiz wifi ismini alttaki komuta yazarak şifresini öğrenmiş oluruz.PowerShell > wlan show profile name="wifi ismi" key=clear


3.) Program Kullanarak Kayıtlı Tüm WiFi Şifrelerini Öğrenmek


NirSoft’un WirelessKeyView yazılı bize bilgisayarın önceden bağlandığı WiFi isimleri ve şifrelerini gösterecektir.Son olarak kablosuz ağ şifrelerini çok kişi ile açık şekilde paylaşıyorsanız, güvenlik açısından sık sık değiştirmeyi unutmamanız gerektiğinide hatırlatalım.


Yorumlar

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺