Fotoğrafların Arka Planını Online TemizlemekOnline Fotoğraf (Resim) Arka Planı Silmek (Şeffaflaştırmak), Resimlerdeki İstenmeyen Objeleri Kaldırmak

Photoshop, Paint Net vb. bir program kullanmadan resim arka plan görüntüsü nasıl şeffaf, Beyaz Yapılır? Fotoğraf, vesikalık fotoğraf, resim gibi imaj dosyalarından arka fonu düz beyaz yada şeffaf yapmak için bazıları Paint Net ile bazı uzman tasarımcılar Photoshop ve benzeri bir resim editörü kullanırlar. 

Hiç bir program kullanmadan bir imaj dosyasının arka plan yada istenmeyen kesimlerini kolayca çıkararak kayıt etmemize olanak veren çevrimiçi faydalı sitelerden yararlanabiliriz. Düzenlediğiniz fotoğrafları arka plan şeffaf istiyorsanız transparent ayarlayıp .png olarak yada düz beyaz veya farklı bir fon istiyorsanız .jpg olarak ayarlayıp kayıt etmeyi unutmayın.


Online Arkaplan (Background) Temizleyici Siteler

Fotoğrafların arka planını otomatik ve hiç bir program kurmadan çevrimiçi silmek isterseniz size yardımcı siteler.


https://pixlr.com/tr/remove-background/

https://www.remove.bg/

https://erase.bg/

https://photoscissors.com/

https://burner.bonanza.com/

https://icons8.com/bgremover

https://www.apowersoft-tr.com/remove-background-online


Bonus1 : Resimlerdeki İstenmeyen Objeleri Online Temizleyici Siteler

Fotoğraflardaki istenmeyen cisimleri, kişileri, objeleri yok etmemize yardım eden faydalı bir online resim editörü.

https://magicstudio.com/

https://online.theinpaint.com/


Bonus2 : Fotoğraflarınızı Online Otomatik Düzelten Siteler

Fotoğraflarınızı renk , doygunluk, ışık gibi unsurlarını otomatik düzelten faydalı bir editör. Keskinliğin artırılması gibi  istediğiniz özelliklerin kutucuklarını işaretleyip işlemin bitmesini bekleyin.

Yorumlar

  1. İşte güzel bir konu. Zaman geçtikçe artık her şey gelişiyor. Her ihtiyaç için online araçlar çıkıyor. Sadece 5-10dk lazım olacak bir iş için fellik fellik saçma yazılım aramak veya profesyonel yazılım elde etmek için uğraşmak yok. Bu güzel bir paylaşımdı. Teşerkkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺