Blogger E-posta ile Abone Ol Ve RSS Eklentisi


En İyi Feedburner Alternatifi follow.it

Feedburner eposta abonelik hizmetini bitireceğini açıkladı. Bizlerde dahil bir çok yayıncı ve ziyaretçi bu özelliği kullanmaktaydık. 

Feedburner eposta abonelik hizmetinin yerine daha bir çok özelliği de bünyesinde barındıran follow.it servisi ile blog ve sitelerimize sürekli ziyaretçiler kazanmamız için kullanabiliriz.

follow.it  kullanmanın en büyük avantajı, blog yazarlarının sitelerine daha fazla geri gelen ziyaretçi çekebilmesidir (genellikle ziyaretçilerin% 70'i bir site ziyaretinden sonra yeniden geri gelmez. Bu yüzden bir saklama aracına sahip olmak önemlidir! follow.it  hem yayıncılar hem de ziyaretçiler açısından büyük avantajlarları vardır.


follow.it "E-posta ile Abone Ol" Eklentisi Kurulumu

1.) follow.it sitesine normal şekilde kayıt oluyoruz.

2.) Yayıncı mısınız? > Takip Özelliğini Sitenize Ekleyin > Takip formunu oluşturun.Bu alanda sitenizin temasına uygun özelleştirmeler yaparak daha şık bir "Abone Ol" eklentisi oluşturabilirsiniz.3.)Size verilen kodu Blogger > Düzen > Gadget Ekle > HTML/JavaScriptEkle


Yolunu takip ederek blogunuzda istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.


follow.it Avantajları

Güvenilir e-posta teslimi : E-postalar, follow.it gönderici itibarı nedeniyle spam klasörlerine değil, gelen kutusuna girer.

Deneyimli : follow.it (ve öncülü SpecificFeeds ) 5 yıldan fazladır hizmet vermektedir.

Ücretsiz : follow.it'in "Temel" planı birçok özellik içerir, sınırsız takipçi ve e-postalara izin verir. Ayrıca isteğe bağlı premium planlar mevcuttur.

Kullanıcı sayısı : follow.it 100.000'den fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır

Filtre seçenekleri ayarlanabilir : Takipçileriniz örneğin Feed'inize ile çok daha fazlasını özelleştirebilirler.

Çok sayıda dağıtım kanalı : E-posta  aboneliği yanında takipçiler RSS, haber sayfası, Telegram gibi besleme seçenekleri vardır.

Yasal uygunluk : Yasalara uygun dağıtım yapılır.

Entegrasyonlar : Zapier'i follow.it ile kullanabilirsiniz, örneğin takipçilerinizin e-postalarını diğer e-posta uygulamalarınız veya CRM ile senkronize etmek için kullanabilirsiniz.

Pop-up kullanımı : Pop-up özelliği var ama tavsiye etmiyoruz, kişisel olarak Pop-up kullanımına gıcığım.

Çoklu dil : Türkçe dahil bir çok lisan desteklemektedir.

Yeniliğe devam edin : Yeni özellikler eklenmeye devam etmektedir.

Dokümantasyon ve destek : Kapsamlı dokümantasyonlar ve müşteri destek birimleri mevcuttur.


follow.it RSS Kullanımı

RSS (Real Simple Syndication) : Site Özeti Habercisi olarak çevirebileceğimiz bir özelliktir. Bu özellik sayesinde takip etmek istediğimiz site yada bloglar yeni bir yayın yaptığında istemci bize özetini gösterir ve yeni yayın yaptım haberin olsun derler.

Kısaca RSS takip etmek istediğiniz binlerce siteyi tek yerden takip etmenizi sağlayan çok faydalı bir özelliktir. Kullanmanızı tavsiye ederiz.


Yayıcı olmasanız da follow.it RSS istemcisi olarak avantajlarından faydalanarak kendinize bir sayfa oluşturabilir. İçeriklerinizi tek yerden takip edebilirsiniz.


Yorumlar

 1. Adsız26.5.21

  👍👏👏👏

  YanıtlaSil
 2. kardeşim çok araştırdım ama senin gibi çalışan güzel öneri görmedim çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel mesajınız için teşekkürler. Amacımız tık tuzağı değil düzgün bilgi aktarmak, bunun faydası oluyorsa ne mutlu bize.

   Sil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺