İstanbul Hatırası


Istanbul Hatırası "Aslı Gibidir"Yıllar yıllar önce... birkaç kafadengi arkadaş Istanbul'u merak ederlermiş. Herkesi, her şeyi orada bilirlermiş. 
Gel zaman git zaman Istanbul'a beraber gitmeye karar vermişler.

Istanbul'a gelmişler ve demişler ki önce şuraları etraflıca bir gezelim. Orası senin, burası benim demeden gezmiş dolaşmış iyice yorulunca kalacakları pansiyona gitmişler sonrada herkes bir bir odasına çekilmiş.

İçlerinden birisi üstünü çıkarmış yatağına uzanacakken bir bakmış altında pembe puantiyeli bir don. Demiş benim pembe puantiyeli donum yok ki. Şaşırmış ama anlam da verememiş. Demiş bari bir duş alayım. Tam duş alacakken arkasında bir yazı, bakmış bakmış ama okuyamamış, aynaya dönüp okumaya başlayınca yazıda "İletişim 0216..." yazıyormuş. Düşünmüş demiş ince işçilik aynada düzgün okunsun diye yazıyı tersten yazmışlar. Duşunu almış tam kurulanacakken bir bakmış arka yanında bir kaşe üstünde "Aslı Gibidir" yazıyor.

Çıkmış odasından arkadaşlarının yanına gitmiş. Demiş "Gardaşlar Istanbul bize göre değil! En iyisi biz memlekete geri dönelim." Arkadaşları adama bakmış, bakmış ve "Niye sende aslı gibidir kaşesi yok mu?".
Yorumlar