Bilgisayar Açılışta F1 Sorunu (Press F1 to Resume) Çözümü

Bilgisayarı açıldığında başlamıyor ve "Press F1 to Resume (Devam Etmek İçin F1 Tuşuna Basın)" uyarısı veriyorsa aşağıdaki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.Donanımsal sorunlar :
Öncelikle donanım bağlantı yerlerinde sorun olmadığından emin olun, özellikle sabit disk girişlerini kontrol ediniz. Bozulmuş bir hard disk aynı hataya neden olabilir.

Yazılımsal sorunlar :
Bios ayarları ile oynamışsanız yada yeni bir format sonrası "Press F1 to Resume" hatası çıkıyor ve F1 e basmadan pc niz başlamıyorsa çözüm :

PC açışında DEL tuşu ile bios ekranını açınız. Akabinde anakart markası veya sürümüne göre değişiklik gösterse de Load optimized defaults yada Optimized defaults yazan kısımdan çıkan uyarıya Y enter F10 save Y dedikten sonra pc yeniden başlattığınızda eğer sorun bios kaynaklı ise sorun çözülecektir.Not: Bazı durumlarda biosu güncelemek sorunu çözebiliyor.
Nadir de olsa başıma geldiği için ekliyorum bios günceledikten sonra F1 hatası verirse bios ayarlarından hatayı nedesi veriyorsa o özelliğin fonksiyonlarını değiştirmek de çözüm olabiliyor.

F1 Press Resume Solution at Computer Startup

♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
Sosyal paylaşım butonlarını ( M B t f P G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥

0 yorum: