Windows Yapışkan Tuşları Kapatmak


Windows'un yapışkan tuşlar diye adlandırdığı bir tuşa belirli bir sayıda basınca , o tuşa görev atamanıza yardımcı olan özelliğini basitçe kapatabilirsiniz.

Denetim masası > Erişim kolaylığı > Erişim Kolaylığı Merkezi >  Klavye Kullanımını Kolaylaştır

Devamını Oku

0 yorum:

Online Favikon Yapma Editörleri


Favicon  resimde de gördüğünüz gibi kullandığınız tarayıcıda sayfanızı açtığınızda blog adı ve açıklamasının solundaki küçük simgedir.

Devamını Oku

1 yorum:


Tarihte Türk Hakimiyetindeki Topraklar


Dünya tarihi boyunca Türklerin hakim olduğu topraklar birleştirilerek bir haritada gösterilirse böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Başka hiç bir millet dünya üzerinde bu kadar geniş alanlara hakim olmamıştır. (Hakim olmak ile sömürgeciliği karıştırmayalım).

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_tarihi

Devamını Oku

0 yorum:

Yerli Süper Kahramanlar


Hollywood'un süper kahramanlarını dünya üzerinde her yere empoze ettiği günümüzde. Onlarınkine pek benzemese de tüm dünya tanımasa da Yeşilçam'ın da süper kahramanları var. At üstünde günlerde yorulmadan acıkmadan yol gidebilen, tek bir yumrukla bir orduyu devirebilen, vücuduna 15 tane ok saplansa bile yine de ölmeyen süper kahramanlar bunlar. İşte Yeşilçam'ın çokğu 'kült' statüsüne geçmiş yeri doldurulamaz süper kahramanları.


Devamını Oku

0 yorum:


Ankara Tavşanı


Ankara tavşanı, diğer adıyla Angora tavşanı uzun ve yumuşak tüyleriyle tanınır. Ankara keçisi ve kedisi gibi safkan tavşanlar, Ankara ilinden tüm Dünya'ya yayılmışlardır. En mehşur bilinen Angora kılı,angora koyunundan elde edilirdi ama sonradan(1700ler sonrası) angora tavşanı daha bilinir hale gelmiş,tüyünün sıcaklık hissinden dolayı daha çok tutulmuştur.(Sir Matthew McHammer'ın Seyahat Günlükleri-1678-2.cild).1700'lü yıllarda Avrupa'da Fransız yüksek tabakasının rağbet ettiği en popüler evcil hayvan olmuşlardır. 1900'lü yılların başında ise Amerika'da tanınmaya başlanmışlardır. Birçok varyetesi türetilmiştir. Fransız, Alman, Dev, İngiliz, Satin, Çin, İsveç, Finli türleri gibi. Yalnız yerel Amerikan tavşan besleyicileri klubünün (ARBA) kategorize ettiği İngiliz, Fransız, Dev ve Satin türleridir. Türkiye'de tüylerinin tekstil endüstrisinde hammadde olarak değerli olmasından ötürü besiciliği yapılmaktadır. Sıcak tutması açısından koyun yününden iki kat daha verimlidir. Lakin beslenmesi özellikle kırpılacak uzunluğa gelene kadar tüylerinin korunması zor, özel beslenme alanına ihtiyaç duyduğundan pek yaygınlaşamamıştır.

Devamını Oku

2 yorum:

Blogger da İnce Ayarlar


Blogspot ile birlikte gelen "Navbar", "Kaydol: Kayıtlar (Atom)"  ve  "Powered by Blogger" yazılarını, site daha profesyonel görünmesi için bir çok kullanıcı kaldırmak istiyor. Bir çok yöntem ve uygulamayla bu eklentiler kaldırılabilir. Her ihtimale karşı bir işlem yapmadan şablonun yedeğini almak, blogumuzu istenmeyen durumların çıkmasına karşı tedbirli olmamazı sağlar.

Devamını Oku

16 yorum:Gül dudaklarında çatlamış selvi düşlerin
Durduğum gözlerde artık sonbahar yağıyor.
Teninin kokusu beni içeriden sessizce ıslatan
Dev bir kasırga sanki tüm ışıkları kaplıyor.
Sesinin kıymetinden ayrılmak ne kadar zor
Pırıltılı kahkahalar artık gölgesini bırakıyor.
Saçlarının yansıması parlayan bir ateşböceği
Gönül perdesi o koyu kızıl alevde yanıyor.
Bu hasret garipliğinin yırtılmış gömleğimi
Sensiz açan gökyüzünün mavisi eskiyor.
Gecenin yarısında gözyaşının mürekkebi
Herkes kendi uçurumuna bir kuş atıyor.2 yorum:

Bilgisayar Recovery (Kurtarma) Kısayolları


Kullandığımız dizüstü bilgisayarlar sorun oluştuğunda format atmak yerine alternatif olarak sistemi ilk duruma getirme yani resetleme imkanı vardır. Formatlamaya göre daha hızlı ve pratik bir yöntem olan  bu işleme Recovery ( Kurtarma, geri dönme, geri alış, kendine getirme, toparlanma) yani bilgisayarların donanımsal veya virüsler gibi yazılımlar sonucunda çalışmaz duruma gelmesinden kaynaklanan sorunlar için sistemi sıfırlamak, formata gerek kalmadan ilk alındığı duruma geri getirmek (Resetlemek) için kullanılır.

Devamını Oku

63 yorum:


Google'ı Ana Sayfa Yap !


Tarayıcınızın giriş sayfasını değiştirme
Web Browser ( İntrnet Tarayıcısı) ; ana sayfa / giriş sayfası / başlangıç sayfası / açılış sayfası ... istemediğim başka bir site çıkıyor ve değişmiyor [kökten çözüm!].

Devamını Oku

60 yorum: