Bilgisayara Ses Driveri Yüklemek

Bilgisayara Ses Driveri (Sürücüsü) Kurmak


Genellikle format sonrası pc için ses sürücüsü lazım olur, harici ses kartı kullanıyorsanız onun driveri yüklemelisiniz ancak onboard ses kartınız varsa bu alanda eskiden bir kaç firma vardı (via , creative , sis...) ama şuan anakartlara entegre gelen tek bir ses yongası kaldı o da realtek.
Normalde Windows bu sürücüleri otomatik yükler lakin bazı durumlarda bunu manuel yapmamız gerekebiliyor.

Aslında Google'ye audio driver yazarsanız bir çok site çıkar ve aynı sürücüyü yükler ama bazı siteler içine bir şeyler eklediğinden mesela benim de gıcık olduğum anasayfayı değiştiren yada sürücü dışında başka programcıklar eklenmiş dosyalar vs. oluyor. Bu nedenden zaten ücretsiz olan orijinal driverleri (sürücüleri) kurmanızı öneririm.

https://www.realtek.com/en/downloads
Evet Tayvan merkezli bir firma :) neyse linkte açılan kısma " audio " (ses) diye arama yaptığımızda

ALC655 : PC Audio Codecs > AC'97 Audio Codecs Software ( PC Ses Kodekleri> AC'97 Ses Kodekleri Yazılımı) . Eski ( Donanım olarak 2004 den öncesine ait bir sistem kullanıyorsanız) pc ler için ses sürücüsü paketi.

ALC888S-VD : PC Audio Codecs > High Definition Audio Codecs Software ( PC Ses Kodekleri> Yüksek Tanımlı Ses Kodekleri Yazılımı) : 2004 sonrası bilgisayarlar için ses sürücüsü paketi.

ALC892 : PC Audio Codecs > High Definition Audio Codecs Software ( PC Ses Kodekleri> Yüksek Tanımlı Ses Kodekleri Yazılımı) : 2004 sonrası bilgisayarlar için ses sürücüsü paketi.

ALC898 : PC Audio Codecs > High Definition Audio Codecs Software ( PC Ses Kodekleri> Yüksek Tanımlı Ses Kodekleri Yazılımı) : 2004 sonrası bilgisayarlar için ses sürücüsü paketi.

RTS5822 : PC Camera Controller > USB 2.0 Interface Software (PC Kamera Denetleyicisi> USB 2.0 Arabirim Yazılımı) : Kamera ses sürücü paketi.

Sürücü paketlerinden sizin için gerekli olanı indirip kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda ses codec paketleri kurulmuş olacaktır.Installing a Sound Driver on a Computer

Yorumlar

  1. Yanıtlar
    1. Selamlar. Tabiki istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Biliyorsak cevaplarız yada bu yayını okuyan diğer ziyaretçilerde katkıda bulunabilir.

      Sil

Yorum Gönderme