Tarayıcı Ana Sayfa Virüslerinden Kurtulmak

Tarayıcı Ana Sayfa Virüslerinden Kurtulmak

Ana Sayfa Google Yerine Başka Sayfa Açılıyor Değişmiyor (Kökten Çözüm) yöntemini doğru bir şekilde uygulamış ve sorununuzu çözememişseniz artık daha derinlere inmenin zamanı gelmiş demektir.


Bu zararlılara Browser Hijcaker "Tarayıcı Gaspcısı" da denir. Bu tarayıcı zararlılarını yada genel olarak tüm virüsler , normal yollardan sisteminizde ve program kaldır da görünmezler ve silent (sessiz) kurulan ve gizlenen bir yapıdadır. Genelde kendilerini windows sistem dosyası gibi göstermeye çalışırlar. Kökten çözüm için zararlının dosyasının bulunduğu yer tespit edilip, bu zararlı dosya yada bulaştığı tüm alt dizinlerdeki dosyalar da mutlaka temizlenmelidir..


II-) KÖKTEN ÇÖZÜM :

1.) Güvenlik Taraması Yapalım

Belli ki kullandığınız güvenlik duvarı bu duruma engel olamamış bu yüzden, en iyi ve pratik çözüm Combofix ile taratmakdır.

Combofix ile aynı anda başka bir uygulama çalıştırmadan işlemin bitmesini bekleyin .
Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. ( ComboFix Kullanım Talimatları ) uyun.

2.) Program Kaldır veya Değiştir de Görünmeyen Yada Kalkmayan Programları ve Dosyaları Kökünden Kaldıralım ve Artıklarını Silelim

https://www.webkenti.net/2018/09/program-kaldr-ile-silinmeyen-programlar.html

Talimatlarını uygulayın ve bütün  Araç çubuklarını (Toolbar ), Eklentileri (Uzantıları), Tarayıcıyı bozan programı (Virüsü), Tarayıcıyı  (Browser) Artıkları* ile birlikte tamamen sisteminizden kaldırın.


3.) Kaldırılmış Programların Kalıntılarını (Artıklarını) Silmek İçin

https://www.webkenti.net/2018/08/kaldrlms-programlarn-kalntlarn-silmek.html

Talimatları uygulayın.


4a.) Kullanmak istediğiniz tarayıcıyı Sitelerinden indirerek yeniden kurun.Opera Sitesinden İndir4b.) İnternet Explorer (Microsoft Edge) için;

PC konusunda uzman değilseniz ie tamamen sistemden kaldırmak ve sisteme sonradan yüklemek farklı işlemler gerektirir ve tüm tarayıcıları aynı anda sistemden kaldırmak internete bağlanacak tarayıcı kalmamasına neden olur.

Dolasıyla Araç çubuklarını (Toolbar ) + Eklentileri (Uzantıları) + Tarayıcıyı bozan programı  artıkları* ile birlikte tamamen sisteminizden kaldırdıktan sonra işlemlere sırasıyla devam ediyoruz.

İnternet explorer (Mikrosoft Edge) için; masaüstü ve görev çubuğundaki simgelerin kısayollarını silin.

İnternet Explorer (Mikrosoft Edge) dosya konumundaki kısayolu masa üstünüze sürekleyip bırakın .Daha sonra ie ayarlarını resetleyin.

Ayarlar > İnternet seçenekleri > Gelişmiş > Sıfırla
İnternet Explorer (Mikrosoft Edge)  sitesinden Güncelleyin.

VE BİTTİ :)Bonus 1.) Pc temizlendi. Şimdi bilgisayarımızı isterseniz bağışıklıyalım. Çok fazla yöntem var ama basitçe bir programda bu işi yapıyor.
Scan (spybot - search  & destroy) indirip taratın. (İsteğe bağlı).

Bonus 2.) Yandex Tarayıcı Yöneticisi kullanın 
Yandex Tarayıcı Yöneticisi indir. (İsteğe bağlı).

Tüm bu işlemlerden sonra anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu tarayıcınıza göre belirlenen bölümden istediğiniz adrese ayarlayın.

Bu yöntemleri denediniz olmadı mı, evet daha bir çok yöntem ve uygulama var ama tavsiyem temiz bir format atın .

Haydi selametle

Scanner Home Getting rid of viruses


♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
      Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
      Sosyal paylaşım butonlarını ( M B t f P G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥


2 yorum:

 1. Telefonla ilgili bilginiz var mı virüs konusunda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar, telefon virüsleri ile ilgili yardımcı olmaya çalışırız,
   ♥ ........ Profesyonel Yardımlarımız Ve Danışmanlık Hizmetlerimiz Ücretlidir ........ ♥
   Hatırlatmak isterim. Hizmetlerimiz alanından ulaşabilirsiniz
   Saygılarımızla

   Sil