Tarayıcı Anasayfa Virüslerini KaldırmakTarayıcı Ana Sayfa Virüslerinden Nasıl Temizlenir?


Ana Sayfa Google Yerine Başka Sayfa Açılıyor Değişmiyor (Kökten Çözüm) yöntemini doğru bir şekilde uygulamış ve sorununuzu çözememişseniz artık daha derinlere inmenin zamanı gelmiş demektir.


Bu zararlılara Browser Hijcaker "Tarayıcı Gaspcısı" da denir. Bu tarayıcı zararlılarını yada genel olarak tüm virüsler , normal yollardan sisteminizde ve program kaldır da görünmezler ve silent (sessiz) kurulan ve gizlenen bir yapıdadır. Genelde kendilerini windows sistem dosyası gibi göstermeye çalışırlar. Kökten çözüm için zararlının dosyasının bulunduğu yer tespit edilip, bu zararlı dosya yada bulaştığı tüm alt dizinlerdeki dosyalar da mutlaka temizlenmelidir..

Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken bilgisayarınızı güncel bir antivirüs programı ile taratın.


II-) KÖKTEN ÇÖZÜM :

0.) Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken bilgisayarınızı güncel bir antivirüs programı ile taratmaktır.

1.) Güvenlik Taraması Yapalım

Belli ki kullandığınız güvenlik duvarı bu duruma engel olamamış bu yüzden, en iyi ve pratik çözüm Combofix ile taratmakdır.

Combofix ile aynı anda başka bir uygulama çalıştırmadan işlemin bitmesini bekleyin .
Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. ( ComboFix Kullanım Talimatları ) uyun.


2.) Programları Kaldıralım

Program kaldır'dan yada bir uninstaller programı ile (Geek Uninstaller ve Avast Browser Cleanup vb. olabilir)  sırasıyla (sırasıyla denilmesinin bir nedeni var) .


a. ) Tarayıcıyı bozan programı (Virüsü) : Hangi programın zararlı içerik olduğunu bilmiyorsanız, Program kaldır da tarihe göre sıralattığınızda bulmanız daha kolay olur.

b. ) Araç çubuklarını (Toolbar ) : Tarayıcıda toolbar kullanıyorsanız kaldırın , isterseniz daha sonra yeniden yüklersiniz.

c. ) Eklentileri (Uzantıları) : Tarayıcıda eklenti kullanıyorsanız kaldırın , isterseniz daha sonra yeniden yüklersiniz.

d. ) Tarayıcıyı (Web Browser) : İnternet tarayıcısını tamamen sistemden kaldırın, işlem bitince yeniden yüklersiniz.

*. ) Artıkları ile birlikte tamamen sisteminizden kaldırın.


3.) Program Kaldır veya Değiştir de Görünmeyen Yada Kalkmayan Programları ve Dosyaları Kökünden Kaldıralım ve Artıklarını Silelim

Program Artıkları (Kalıntıları) Nedir ?
*. ) Genelde insanların atladığı en önemli nokta burasıdır. Artık demek bir program kaldırıldığında yada bir dosya silindiğinde yüzeysel olarak görünmese de arkasında bıraktığı kayıt defteri girdisi, kısayol uzantısı, kök dizindeki yeri, C: klasöründeki boş dosyası, görev zamanlayıcı gibi kalıntılardır. Kısaca bir dosyanın yada programın tüm kalıntılarının silinmesi gerekir. Yoksa bilgisayar yeniden başlatıldığında, zararlı istenmeyen işlem yolunu kullanarak olayı başa döndürme ihtimali yüksektir.

Talimatlarını uygulayın ve bütün  Araç çubuklarını (Toolbar ), Eklentileri (Uzantıları), Tarayıcıyı bozan programı (Virüsü), Tarayıcıyı  (Browser) Artıkları ile birlikte tamamen sisteminizden kaldırın.

* *. ) Kaldırılmış Programların Artıkları (Kalıntılarını) Silmek İçin

https://www.webkenti.net/2018/08/kaldrlms-programlarn-kalntlarn-silmek.html

Talimatları uygulayın.


4a.) Kullanmak istediğiniz tarayıcıyı Sitelerinden indirerek yeniden kurun.Opera Sitesinden İndir4b.) İnternet Explorer (Microsoft Edge) için;

PC konusunda uzman değilseniz ie tamamen sistemden kaldırmak ve sisteme sonradan yüklemek farklı işlemler gerektirir ve tüm tarayıcıları aynı anda sistemden kaldırmak internete bağlanacak tarayıcı kalmamasına neden olur.

Dolasıyla Araç çubuklarını (Toolbar ) + Eklentileri (Uzantıları) + Tarayıcıyı bozan programı  *artıkları ile birlikte tamamen sisteminizden kaldırdıktan sonra işlemlere sırasıyla devam ediyoruz.

İnternet explorer (Mikrosoft Edge) için; masaüstü ve görev çubuğundaki simgelerin kısayollarını silin.

İnternet Explorer (Mikrosoft Edge) dosya konumundaki kısayolu masa üstünüze sürekleyip bırakın .Daha sonra ie ayarlarını resetleyin.

Ayarlar > İnternet seçenekleri > Gelişmiş > Sıfırla
İnternet Explorer (Mikrosoft Edge)  sitesinden Güncelleyin.

VE BİTTİ :)Bonus 1.) Pc temizlendi. Şimdi bilgisayarımızı isterseniz bağışıklıyalım. Çok fazla yöntem var ama basitçe bir programda bu işi yapıyor.
Scan (spybot - search  & destroy) indirip taratın. (İsteğe bağlı).

Bonus 2.) Yandex Tarayıcı Yöneticisi kullanın 
Yandex Tarayıcı Yöneticisi indir. (İsteğe bağlı).

Tüm bu işlemlerden sonra anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu tarayıcınıza göre belirlenen bölümden istediğiniz adrese ayarlayın.

Bu yöntemleri denediniz olmadı mı, evet daha bir çok yöntem ve uygulama var ama tavsiyem temiz bir format atın .

Haydi selametle

Scanner Home Getting rid of viruses


♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
      Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
      Sosyal paylaşım butonlarını ( M B t f P G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥


Yorumlar

 1. Adsız6.3.16

  Telefonla ilgili bilginiz var mı virüs konusunda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorununuzu tam olarak belirtirseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

   Sil

Yorum Gönder

🔺 YUKARI ÇIK 🔺