Türkçe blogların kendisini tanıtabileceği ve makale gönderebileceği, başka blogları keşfedebileceği bir buluşma noktası Türkiye'nin Blog Yazarları Ajandası .
Bizimde desteklediğimiz ve takip ettiğimiz bu oluşuma tüm bloggerlerin destek olmasını tavsiye ederiz.

Devamını Oku

0 yorum:

Haber, güncel ve ilginç bir olayın olduğunca nesnel ve gerçeğe uygun bir biçimde sunulmasıdır. Haber metninde her türlü taraflı değerlendirmelerden ve söz oyunlarından uzak durulur. Metin kısa, haber dili de yalındır.

Devamını Oku

1 yorum:

Tüm Dünyanın İnterneti Bir Anda Kesilebilinir mi ?


Bu sorunun cevabı evet, bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Ancak neden ve nasıl yapılabilir işte burası önemli.

Öncelikle internet dediğimiz şey basitçe nedir ona bakalım. İnternet; bilgi iletmeye yarayan kablolar ve uydulardan oluşan, bilgileri depolayan veri merkezleri ve bu verileri işeyen bilgisayarların oluşturduğu bir yapıdır.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Blogspot


Blogger: Alphabet (Google'nin) sahibi olduğu HTML ve CSS tabanlı bir yayın sistemidir. Ücretsiz sunduğu avantajları nedeni ile dünya çapında en çok tercih edilen blog altyapısıdır.
https://www.blogger.com


Devamını Oku

6 yorum:

Dizüstü (Laptop, Notebook, Ultrabook, Tablet) veya Masaüstü Bilgisayarların Aşırı Isınma ve Kapanma Sorunlarının Çözümleri


Bilgisayarlarda işlemci, ekran kartları ve tüm komponentlerin yeterli sıcaklıkta çalışmaları gerekmektedir. Güncel bilgisayarlar için bu değer nominal olarak 30-65 derede aralığındadır. Tabiki özel soğutma istemleri ile ne kadar düşük sıcaklıklarda çalışırlarsa o kadar verimli olurlar.

Devamını Oku

0 yorum: