Windows “Hata Raporu Gönder” Mesajı Çıkmasını Kapatmak


Windows bazen "Hata Raporu Gönder" mesajı çıkar tamamda gönderdik sorunu nasıl çözeriz sende onu göndersen :)
Devamını Oku

0 yorum:

URL Açma Editörleri


URL (Uniform Resource Locator) Bir örnek Kaynak Konumlayıcı, Tekdüzen Kaynak Bulucu, İnternet'te bir kaynağa (belge veya resim gibi) rastgelen, standart bir formata uygun bir karakter tertibidir.İnternet sitesi adresleri yada bağlantı linklerine kısaca URL diye tanımlanır. Örneğin sitemizin URL 'si https://www.webkenti.net
Devamını Oku

0 yorum:

Silinmeyen Dosya ve Klasörleri Silmek (Programsız Yöntem)


Bilgisayarımızda bazı dosya ve klasörler ne yapsak silinmez, bu da bazı durumlarda sorunlara yol açar. Bunu isteyerek yapmış olabiliriz yada bir virüs sonucu ortaya çıkmış olabilir. Şimdi bu sorunu çözmek ve normal yollardan silinmeyen dosya veya klasörleri programsız silmek için neler yapmalıyız ona bakalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Türkçe - Osmanlıca Alfabe Çevirme Kodu


Türkçe yazılmış bir kelime veya sözü Osmanlı alfabesi karşılığındaki yazımı gösteren script dir.
Örneğin Adınızı yazınca Osmanlıca yazılımını görstern kod dizisi.Devamını Oku

0 yorum:

Normal ve Cahil Toplumların Minimalist Karşılaştırması

Doğruları açık bir şekilde, parlak sadeliği ile karmaşık kavramları anlatmak için bir şık yol izlenerek hazırlanmış minimalist infographicler

Devamını Oku

9 yorum:

Asus Setup Hatası Çözümü


Asus anakart ihtiva eden bir bilgisayara yeni kurulum yaptınız yada işletim sistemini güncellemesini yüklediniz veya çeşitli araçlarla sistemi temizlediniz ve ardından bilgisayar her açıldığında AsusStup hatası veriyorsa bunu nasıl düzeltebiliriz beraber bakalım.

Devamını Oku

2 yorum:

SM Bus Denetleyicisi Nedir?


Anakartın PCI ve PCI setleri için gereken bir fonksiyondur.
Sürücüsü yüklenmediği durumlarda makinenizin düzgün çalışmamasında etken olabilir.

SMBus, Intel Corporation tarafından 1995 yılında tanımlanmış. Kişisel bilgisayarlar ve sunucular, düşük hızda sistem yönetimi iletişim için kullanılır.
Devamını Oku

3 yorum:

Zaman geçtikçe bazı şeylere belkide her şeye karşı düşüncelerimde "sonuçta ne olacak" gibi sonuç odaklı olmaya başladığımı hissetmem yada görünen dışında ne olduğunu anlamak yada anlamaya çalışmanın verdiği birikimi aktarma ihtiyacının , benden geriye zaman geçse de değerini yitirmeyecek bir şeyler kalmasını isteme arzusu yada iyi bir şeyler bırakma isteği belkide doğruların aslında farklı olduğunu açıklamayı veya farklı açılardan bakmayı sağlamak gerektiğini düşündüm ve bunları bir yerlerde kayıt altına almak istedim.
Devamını Oku

0 yorum:

Masaüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi


Masaüstü bir bilgisayar alırken markalı hazır bir sistem mi yoksa kendimizin topladığı bir sistem mi tercih etmeliyiz ?

Devamını Oku

3 yorum:

Ev Bitkisi Bakımında Püf Noktası


Evimde bilimum hayvan besledikten sonra yoğun güncel yaşamda ev bitkisi beslemeye başladım. Çiçekler , kaktüsler , ufak ağaçlar, süs bitkileri vs. Bizzat uyguladığım ve işe yarayan pratik uygulamaları paylaşmak istedim.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger mı, Wordpress mi,  Tumblr mi Hangisi Daha İyi ?


İnternette okadar çok yerli ve yabancı sitelerde Wordpress mi?  Tumblr mi ? Blogger mı? daha iyi, hangisi daha güçlü, hangisi daha üstün , hangisiyle başlayayım gibi sorular ve saçma sapan cevaplarla dolu makale ve yayınlar var ki , bende bu konu hakkında bir kaç temel gerçeği açıklayan bir yazı yazma gereği duydum.

Devamını Oku

6 yorum:

YouTube Videolarını Siteye Eklemek Ve Özelleştirmek


En çok kullanılan video izleme sitesi YouTube servisinden istediğiniz videoları sitenize ve blogger (blogspot) blogunuza  eklemeniz mümkün. Bir çok webmaster standart ekleme yollarını tercih etsede bazı durumlarda özelleştirme yapmak gerekiyor. Şimdi neler yapabileceklerimize beraber bakalım...

Devamını Oku

40 yorum:

JavaError Click For Details Application Blocked By Security SettingsHataları ve Çözümüjava tabanlı bir uygulama çalıştırırken aldığınız "Error Click For Details" ve ya " Application Blocked By Security Settings " hatası almışsanız çözümü için şu adımları uygulayın

Devamını Oku

3 yorum:

Blogger Slider Yapımı (DIY)


Bir çok blogger yada webmaster sitelerinde bir resim manşet , resim galerisi yada slayt alanı olmasını istiyor. Çeşitli kodlar ile kendiniz temanıza slideshow oluşturabileceğiniz gibi sadece resimlerin slayt şeklinde gözükmesini istiyorsanız size yardımcı olan servisler.

Devamını Oku

4 yorum:


Cumhuriyetin ilk yıllarında bir üstad talebelerini toplar sohbetler edermiş... Bir gün talebelerinden bir kısmı toplanıp hocanın yanına gelmişler ve hocaya akıl danışmak istemişler...

Talebeleri :

-Hocam hepimiz yetişip büyüdük, bir yerlere geldik, artık bir şeyler daha yapmak istiyoruz, bize ne tavsiye edersiniz. Diye sormuşlar.
Devamını Oku

0 yorum:


PCI Basit İletişim Denetleyicisi Nedir ? 


PCI slotunu denetleyen Intel tarafından geliştirilen bir yerel veriyolu standardır. PCI basit iletişim denetleyicisi, anakart üzerindeki pci slotlarını kullanılan aygıtları denetler. İntel yongaya sahip anakartlarda bu işlemi Intel Management Engine Interface yazılımı kontrol eder.

Devamını Oku

2 yorum:

SEO Kelimeler ve Terimler Sözlüğü


Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Özel Alan Adına Domain Yönlendirmesi Yapmak


Blogger temelli sitenizi özel alan adı veren bir domain ile kullanmak isterseniz bunun için cname kaydı oluşturmanız gerekir.

Devamını Oku

10 yorum:

Bilgisayar Donanımı Satın Alma Rehberi


Bilgisayarınıza yeni bir donanım yada çevre birimi alacaksınız, bir sürü terim ve ayrıntıda gizli olan bilgiler size kazık yemekle , memnun kalmak arasında ki ince çizgide nelere dikkat etmeliyiz ?
Devamını Oku

7 yorum:

Learn the IP Address of Visitors from Your Blog


Blogger yada diğer web sitelerinde , sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizin ip adresini ve nerelerden geldiğini ayrıntılı bir biçimde öğrenmek için Google analitik şimdilik yetersiz kalmakta , özellikle anlık ziyaretçi ve ip bazlı sorgulama için başka servislerin yardımına ihtiyaç duymaktayız.

Devamını Oku

4 yorum:


Blogger Yorum veya Yazı Alanında Bağlantı Linki Ve HTML / SCRIPT Kodu Nasıl Yayımlanır ?

Blogger da sitelere yorum yaparken, yorum kutusuna link eklemek yani bir sitenin domain URL adresini tıklanabilir şekilde vermek istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki kodu yorum formuna eklemek ve gerekli yerleri isteğinize göre düzeltmek…

Devamını Oku

15 yorum:

Benden uzaklarda olsanda leş...
Gittiğin yerlerde istersen kahpeleş...
Güzel vitrinlerde olsanda beleş...
Dönüp bakarsam desinler bana kalleş...

0 yorum:

Devamını Oku

0 yorum:


Kuantum Bilgisayarı


Kuantum mekaniği; madde ve ışığın, atom ve atomaltı seviyelerdeki davranışlarını inceleyen bir bilim dalı. Nicem mekaniği veya dalga mekaniği adlarıyla da anılır.
Devamını Oku

1 yorum:

İçerik Hırsızlığını Engellemek :


Orijinal içerik üreten bir çok blogcu ve webmasterı yıldıran konulardan biriside kopyala yapıştır yapmayı marifet sananlardır. Yazılarınızın ve fikirlerinizin izinsiz kullanılması... Teknoloji ilerledikçe özellikle arama motorlarının daha da akıllanması, orijinal içeriğin başladığı yerin değerini bulmasını kolaylaştırdı. Aslında siz hiç bir şey yapmasanız da zamanla kopyala yapıştırcı zihniyetin arama sonuçlarında gerilediğini ve kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Ancak bu süre zarfında sitenizin zarar görmemesi için neler yapabiliriz beraber bakalım.

Devamını Oku

23 yorum:

Blogger Resimli Rastgele Yazılar Kodu


Blogger altyapılı her bloğumuzda kullanabileceğimiz randomize olarak sitenizdeki yayınları gösteren faydalı bir eklenti. Eklentiyi istediğimiz gibi geliştirebilir bloğumuz da kullanabiliriz.

Umarız beğenirsiniz.

Daha iyi bloglar için.

Devamını Oku

1 yorum:


İnsanlar beklerler sonunu düşünmeden. Kimilerimiz şanslıdır hedeflerine, arzularına ulaşırlar ama kimilerimiz vardır ki hayatının en büyük hatası beklemektir; nelerini kaybederler, ne seçimler yapmak zorunda kalırlar, ne kadar kalp acıları çekerler fakat yine de ulaşamazlar. Ben mi? Ben bekledim, bekliyorum, bekleyeceğim-mi bilmiyorum-. Beynim beklemememden yana daha fazla kaybetme mi istemiyor, kalbim beklememden yana sabrettiğim sürenin heba olmasını istemiyor, bedenim yorgun düştü bana cevap veremiyor. Tam 4 sene dile kolay.. benliğim isyana geçti direnişçilerden ses seda yok, onlarda yoruldu galiba. Ben denedim beklememeyi olmuyor, her defasında kalbime yenik düşüyorum. Çünkü “aşk” o kadar güçlü bir duygu ki her defasında küllerinden doğuyor. Alıyor beni öyle bir yere getiriyor ki benliğime müziklerden ve kitaplardan başka kimse ulaşamıyor, duyuramıyorum kimseye sesimi, kalem ve kağıttan başka anlamıyor getirildiğim yerde kimse beni sonra tekrar beklemeye başlıyorum. Ben galiba ulaşana kadar kaybedenler olacağım. İyi ki doğdun ve beni maf ediyorsun bitanem iyi ki..

Konuk Yazar : Aleyna Yanmaz

0 yorum:

Blogger Ayrıntıları


Bloggerden blog açmaya karar verdiniz. Bir Gmail hesabı ile bloğunuzu açtınız bir şablon belirlediniz. Şimdi sıra geldi herkesin ilk başta yapması gereken varsayılan ayarları düzenlemeye.Devamını Oku

2 yorum:

Ne kadar daha sabredeceğini ruhun bile şüphe içinde beklerken, senin gelgitlerini anlayacağını sandığın insanları aramakla zaman kaybettin hep.
Aşk, arkadaşlık, sevgili, eş, mantık...
Devamını Oku

1 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 5


WebSeyyahı Blogu dışındaki forum, facebook, twiter vb. alanlardan sorulan sorulara bizim tarafımızdan cevap verilmediğini belirtmek isterim. Kısaca WebSeyyahı dışındaki platformlardan bize ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Devamını Oku

199 yorum:

BASIC 50 Yaşında


BASIC (İngilizce: Beginner's All-Purpose Symbolic Instruction Code Türkçe: Yeni başlayanların her işe yarayan simgesel öğretim kodu) 1964'te John George Kemeny ve Thomas Eugene Kurtz tarafından New Hampshire, ABD'de icat edilmiş, günümüzde de çeşitli türevleri kullanılmakta olan yüksek düzey bir programlama dili. Farklı türevleri birçok işletim sisteminin parçası olarak sunulmuştur.

Devamını Oku

1 yorum:

Aptal testlerden sıkıldıysan biraz gelişim testi yapmaya hazırmısın ?


Bir kağıt kalem al testin cevaplarını yaz ki sonraki puanlamayı kolay yapabilesin, tanıdığınız bir kişiyi anlamak içinde bu kişilik testini onun adına yapabilirsiniz.
Hadi başlayalım....
Devamını Oku

7 yorum:

İnternet Engellerini Aşmak


Haberimiz yeni oldu Cahilistan da Wikipedia erişime kapanmış ....

Yok artık bu kadar olmaz viral haberdir dedim ama gerçekmiş...

Neyse çözüme geçelim...

En basit yöntem DNS değiştirmektir. Bir tehlikesi yada PC niz için bir sorun oluşturmaz. Güvenli bir yöntemdir.

Devamını Oku

6 yorum:

CSS Giriş Özet Notları


CSS, uzun yazılışıyla Cascading Style Sheets, veya Türkçesiyle Stil şablonları ise bunu bir adım daha öteye götürür, bize sayfalarımız için global şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, tek bir harfin stilini; yani renk, font, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki bu esnekliğidir.
Devamını Oku

0 yorum:

Facebook da Herkesin Yapması Gereken Ayarlar


Sosyal medya hayatımıza girmesiyle birlikte bazı sorunları da beraberinde getirdi. En çok kullanılan uygulama olan facebook da, özellikle bıktıran reklamlar, sizin adınıza arkadaşlarınıza istek gönderen oyunlar, bitmek bilmeyen spam mesajlar... bu gibi durumları en aza indirip kapatarak, çevrenizdekileri boş yayınlarla canını sıkmasını engellemek için bir kaç basit ayarlamayı herkesin yapması gerekir.

Devamını Oku

2 yorum:

Şifre Kırma Editörleri


Bazı site adminlerinin yayınladıkları kodları sanki kendi yazmış gibi gösterip şifrelediğini ve böyle yayınladığını görebilirsiniz. Genelde ergen tayfanın yaptığı bu yanlış kodu yavaşlatırken bazende çalışmamasına neden olur, birde içine bir şey gizlenmiş mi fark edilmesini zorlaştırır.

Devamını Oku

7 yorum:

Blogger Blog Sahibi Bilgilerine Ulaşmak


Blogspot bloglarında site admininin profil bilgilerine ulaşmak istediğinizde yapmanız gerekenler nelerdir.

İlgili blogun ana sayfasında boş bir yerinde sağtık yapıp Sayfa kaynağını görüntüle dedikten sonra Ctrl+f tuşu ile arama yardımcısına profile yazmak çıkan


Devamını Oku

2 yorum:

Google Arama Sonuçlarını Yeni Sekmede Açtırmak


Artık arama motorları hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Aslında bilgi öğrenmek güzeldir lakin bilgiye giden yolda çeşitli zorluklar ve engellerde olabilmektedir. Bunun bir örneğide google de bir şey ararken sıralanan sonuçların reklam yada istediğiniz şeyi tam karşılamaması, bilgiye ulaşırken sizi yanlış yönlendirmesi yada zaman ve enerji kaybettirmesi oluyor.

Devamını Oku

1 yorum:

Ekran Kartı (GPU) Performans Karşılaştırma Tablosu


Pc dünyasının iki devi Nvidia ve ATI (AMD) her yıl bir çok ekran kartı piyasaya sürer, bir çoğunda bir isim ve yanında birkaç harf ve rakamdan oluşan bir kod vardır. Meraklıları hariç ne anlama geldiği pek anlayanın olmadığı bu işlemcileri bir biriyle karşılaştırmamıza yardımcı oldukça faydalı bir Videocard Benchmarks servisi.
Devamını Oku

3 yorum:

İşlemci (CPU) Performans Karşılaştırma Tablosu


Pc dünyasının iki devi İntel ve AMD her yıl bir çok işlemci piyasaya sürer, bir çoğunda bir isim ve yanında birkaç harf ve rakamdan oluşan bir kod vardır. Meraklıları hariç ne anlama geldiği pek anlayanın olmadığı bu işlemcileri bir biriyle nasıl kıyaslarız nelere dikkat etmemiz gerekir, neler önemlidir beraber bir göz atalım.

Devamını Oku

1 yorum:

Türk Bayrağı Ekleme Kodu


Sitenizin veya blogunuzun sol üst köşesine Dünyanın en güzel bayrağını eklemek isterseniz işte benim düzenlediğim kod.

Devamını Oku

0 yorum:Genel olarak blogger şablonunun bölümlerini


Devamını Oku

0 yorum:

Kaliteli Blog Olma Rehberi


Gün geçtikçe blogların önemini insanlar daha fazla anlamaya ve bildiği bloglara daha fazla güvenmeye başladı. Blogların en önemli noktası bence size bilgi vermesi. Mesela bir ürün hakkında araştırma yaparken arama motorlarında aradığınız da genelde üst sıralarda ürünün sitesi daha sonra onu satan siteler ve reklam içerikli siteler olur. Zaten malı satan satıcı yoğurdum ekşi demeyeceği malumdur.

Devamını Oku

0 yorum: