Demokrasi, dünyadaki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede eşit hakka sahip olduğu bir tür yönetim biçimidir.
Genellikle devlet yönetim biçimi olarak değerlendirilmesine rağmen, üniversiteler, işçi ve işveren organizasyonları ve bazı diğer sivil kurum ve kuruluşlar da demokrasi ile yönetilebilir.

Devamını Oku

0 yorum:

Occam's Razor Nedir ?


Occham'ın Usturası teorisi temel olarak "her şeyin birbirine eşit olduğu bir ortamda, en basit açıklama doğruya en yatkın olandır" felsefesi üzerinde şekillenir.

Devamını Oku

3 yorum:

Hindistan Etkisi ( Indian Effects ) Nedir ?


Bütün dünyayı gezmek, bütün kitapları okumak ve büyük resmi bilmek gerekir. Henüz bu hayalimi gerekleştiremesemde çok fazla yerde bulunma şansım oldu. Bence bir yeri gezmek demek, oranın yerel halkı gibi bir süre yaşamak demektir.
Devamını Oku

1 yorum:

Dünyada tartışmasız en çok takip edilen spor branşı futbol. Bir toplum bilimci ve kişisel gelişim uzmanı olarak futbolun popüleritesinin ve seyir zevkinin nasıl artırılabileceği hakkında düşünmeye başladığımda, daha önce spor alanında özellikle Amerikada yapılmış incelemelerde insanların bir konuya odaklanma ve sıkılmama süreleri ve izlediklerinden beklentileri...


Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Ana Sayfada Eksik Kayıt Görünmesi Çözümü


Blogger altyapılı sistemlerde, ana sayfada istenilen sayıda kayıt gösterimi yapılabilir. Bir çok yerden anasayfa da (home, açılış ekranınında) gösterecek ana sayfadaki kayıt sayısı ayarlanabilir.

Devamını Oku

13 yorum:

Uzun zaman Amerika da yaşayınca cebinde ki hikayeler de birikmiş oluyor. Özellikle insanlar televizyonda kusursuz zannetdikleri dünyalar hakkında bir şeyler dinlemeye bayılıyorlar.

Devamını Oku

0 yorum: