Bilgisayar Uyanmama (Başlamama) Sorunu Ve Çözümü


Windows yüklü bir bilgisayar uyku modundan sonra başlatılmak istendiğinde tepki vermiyorsa ve power tuşuna basmadan açılmıyorsa bunun bir çok nedeni olabilir.
Devamını Oku

0 yorum:

Düzgün İnsan Diyalektiği


İnsan düşünebilen bir canlı. Sahip olduğu iki olgu zeka ve ahlak. Bunlardan birinin eksikliği yıkıcı sonuçlar doğuran bir organizma.


Felsefe ya da düşünbilim, sözcük köken olarak Yunanca φιλοσοφία "seviyorum, peşinden koşuyorum, arıyorum" anlamına gelen "phileo" ve "bilgi, bilgelik" anlamına gelen "sophia" sözcüklerinden türeyen terimin işaret ettiği entelektüel faaliyet ve disiplin. "Phileo": Sevgi ve "Sophia": Bilgi veya bilmek kelimelerinden türemiştir. Philosophia: "Bilgelik arayışı, bilgiyi sevmek, bilgi severlik, araştırmak ve peşinde koşmak" anlamlarına gelmektedir. Filozof da bilgeliğe ulaşmaya çalışan kişidir.
Devamını Oku

0 yorum:

Zeka, Ahlak, Eğitim...

Geçmiş zaman Japonya da yaşayan bir arkadaşımızla görüştüğümüzde konu konuyu açtı. Yeni bir otomobil alacağını söyledi. Bende Japonya da otomobil fiyatlarının nasıl olduğunu işlemlerin vs. nasıl yürüdüğünü sordum.

Devamını Oku

0 yorum:

Matematiği Öğretmek


Matematik (bilgi, ben bilirim) ile aram hep iyi olmuştur. Mühendislik bitirdiğimize göre sanırım öyle olması da normal. Genelde insanların matematik ile arası iyi değildir. Bunun iki nedeni bulunmakta birincisi zeka , ikincisi ise matematiğin düzgün öğretilememesi. Ben ilkokul başlarındaki çevremdeki küçüklere matematik sevgisini vermeye ve matematiğin temelini şöyle anlatarak öğretmeye çalışıyorum umarım sizlere de faydası olur.

Devamını Oku

0 yorum:

Globelleşme Ve Yakın Gelecek Neler Getirecek


Küreselleşme, ürünlerin, fikirlerin, kültürlerin ve dünya görüşlerinin alış verişinden doğan bir uluslararası bütünleşme sürecidir.
Bu açıklamaya bakıldığında güzel bir şey olduğu ve dünyanın bu çizgide ilerlediği düşünülebilir. Ancak işin içerisine insan faktörü kaynak sıkıntısı eklendiğinde varsayılanların sonuçları değişmektedir.
Devamını Oku

0 yorum: