Modem İnternet Servis Sağlayıcı Engellemesini Kaldırmak


Modem yada Çevirge , bilgisayarların genel ağa (internet) bağlantısını sağlayan ve bir bilgisayarı uzak yerlerdeki başka bilgisayar(lara) bağlayan aygıttır. 
Devamını Oku

12 yorum:

Mobil Wap Push (Reklam) Mesajlarına Kapatmak


Bıktıran reklamlar. Adımız, soyadımız, adresimiz kısaca her türlü kimlik bilgimiz ortalarda dolaşıyor. Durum böyle olunca çok dikkatli olmamız gerekiyor.
Devamını Oku

1 yorum:


Çok Gezen mi Bilir , Çok Okuyan mı ? Atasözünün Doğrusu Nedir ?

Çok zaman önceydi , değerli hocalarımdan birisi "o sözün aslı başka" demişti. Yıllar sonra sanırım Norveçli olması lazım, bir profosörün söylevlerinde bizim bilindik "Çok Gezen mi Bilir , Çok Okuyan mı" yozlaştırılmış atasözünü örnek gösterip "dilinize sahip çıkın, diline sahip çıkmayan özbenliğine de sahip çıkamaz, böyle milletler cahilliğe itilir, böylece idare etmesi kolaylaşır ve zamanla asimile olup tarih sayfasından silinir" diyordu.

Devamını Oku

1 yorum:


Eski Firefox Eklentilerini Çalıştırmak


Mozilla firefox tarayıcı kullanıyorsanız, sürekli güncellenen tarayıcıda bazı eski Firefox eklentileri, Firefox'un yeni sürümü ile uyumsuz olabiliyor.
Devamını Oku

0 yorum:

Press F1 to Resume Sorunları Ve Çözümleri


Bilgisayarı açıldığında başlamıyor ve "Press F1 to Resume (Devam Etmek İçin F1 Tuşuna Basın)" uyarısı veriyorsa aşağıdaki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

Devamını Oku

1 yorum:

İşi Ehline Veriniz !


Cahilistan'ın en önemli sorunu zeka ve ahlak çöküşünün beraberinde getirdiği zincirsiz köleliktir.


Devamını Oku

0 yorum:


Komut İsteminden (cmd) Metin Kopyalamak

Komut satırı işlemcisinden bazen yazıları kopyalamamız gerekir lakin direk sağtık kopyala yapılamadığı için bunu farklı yollardan yapabiliriz.

Devamını Oku

2 yorum:


bildirgec.org


Pilli siteler topluluğunun en iyi bölümünü oluşturan http://www.bildirgec.org/ son zamanlarda ki gerilemesi sanal alem efendileri tarafından durgun bir üzüntü ile karşılanıyor.
Benimde blogumun temel şablonunun oluşmasında örnek aldığım ve uzun süredir takip ettiğim  bildirgeç.org sitesinin bu gidişatı bizi de rahatsız ediyor.

Devamını Oku

0 yorum:


Superman (Kal-El) - Clark Kent

Devamını Oku

1 yorum:


Blogger da Tıklanan Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodları

Blogger de verdiğiniz linklerin tıklandığı zaman sitenin sayfasının kapanıp üstüne yeni bir site çıkması bizim sitemiziden çıkıldığı anlamına geliyor. Bloggerde tüm bağlantıların/linklerin yeni sekmede açılmasını istiyorsak.

Devamını Oku

10 yorum:


Blog Ödülleri

WebSeyyahı olarak katıldığımız Blog Ödüllerinde elemeleri geçmiş ve Teknoloji Blogları alanında finallere kalmış bulunuyoruz.

https://www.blogodulleri.com/Kategoriler/Teknoloji-Bloglar%C4%B1/9

Bu dönem her üye , her kategoride üç oy kullanılabilecek.
2 Aralık’a kadar sürecek oylama sonrasında halkın belirlemiş olduğu kategorilerin ilk 10 blogu 5 Aralık’ta açıklanacak ve jüri değerlendirmesine sunulacak.

Devamını Oku

0 yorum:

Güneş Saati


Zaman veya vakit, ölçülmüş veya ölçülebilen bir dönem, uzaysal boyutu olmayan bir süreklilik.[1] Zaman kavramı, tarih boyunca felsefenin ilgi alanlarından biri olmasının yanı sıra matematik ve fizik çalışmalarının da önemli alanlarından biridir.

Devamını Oku

1 yorum:

Site Fare Sağ Tık Yasağı veya  Metin Seçme Engeli Kodu

Kodları gatget gibi java kodu olarak ekleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman kolayca kaldırabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu java kodlarını aşmak çok kolaydır.

Devamını Oku

9 yorum:

Teknoloji  Sitesi / Forumu / Bloğu Nasıl Olmalı


Web dünyasındaki adreslerimiz sosyal ağlar ve internet siteleri. Bir çok site açılıp daha demini almadan hızlıca kapanıyor. Teknoloji için bir veri tabanı oluşturabilecek kalitedeki siteler için nacizane önerilerim.

Devamını Oku

2 yorum:

Bilgisiyar Virüsü nedir  ?


Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır.

Devamını Oku

2 yorum:

Zeytin ve Limonun Bilinmeyen Faydaları

Zeytin ağacı, çok özel bir ağaçtır. 1000 yaşına kadar yaşayabilir. 3000 yaşında zeytin ağaçları bulunduğu, bazı araştırmacılar tarafından ifade edilir. Zeytin ağacının uzun yaşamı, yapraklarındaki, oleuropein maddesine dayanır. Bu madde, zeytin ağaçlarını, hastalık ve zararlılardan korur. Ayrıca yapraklarından çıkan kalsiyum elenolaten maddesi, zararlı virüs, bakteri ve mantarları yok eder.

Devamını Oku

0 yorum:

Online Poster, Afiş, Broşür, Kartvizit, Katalog , El ilanı, Dijital Reklam Araçları vb. Tasarlamak

Ücretsiz ve hiç bir program kullanmadan sıfırdan yada önceden oluşturulmuş şablonlar üzerinden; Poster, Afiş, Broşür, Kartvizit, Katalog , El ilanı gibi basılı reklam araçları dizayn edebileceğiniz yada dijital olarak dağıtmak için görsel sunu araçlarını tasarlayabileceğiniz online faydalı siteler.

Devamını Oku

0 yorum:

WebKenti Logo


Kalite asla tesadüf değildir.


Devamını Oku

0 yorum:

Üye Olmadan Açılmayan Linkleri Görmek

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir...
Üye olmadan Linkleri Göremezsiniz...
Linkleri görmek için 5 saniyenizi ayırarak üye olun...
Mailinize gelen aktivasyon kodunu onaylayın...


bla bla bla bla...
Devamını Oku

3 yorum:


Bir kαlbin içinde ne olduğunu aslα tαm olαrαk bilemezsin;
Kırmαdαn önce iyi düşün, belki de içindeki sensin…
Devamını Oku

0 yorum:

Bilgisayar Anakartına USB Girişlerini Bağlamak

Anakartınıza ön panel için usb girişi eklemek isterseniz ve scart girişi 4 çıkışlı ise resimde görüldüğü gibi sırada bağlanmalı, ters bağlarsanız usb bellekleriniz yanabilir.

Bilgisayar anakarta göre yönü farklı olsada boştaki pin ucuna göre hiza alınmalıdır.

Devamını Oku

2 yorum:


Webseyyahı İnternet Diploması


Zamanında aldık bir köşede bulunsun :)

Devamını Oku

0 yorum:

Windows XP Açılış Şifresini Atlamak

Windows XP de açılış şifresini mi unuttunuz ?

Admin şifresini bulmak için yapmanız gerekenler basit.
Devamını Oku

0 yorum:


Online Otomobil Modifiye Editörleri

Aracınızın Marka ve Modeline Göre Online 3D Otomobil Turing, Modifiye  ve Jant Deneme Servisleri.

Jant, araçların aks sistemine bağlı olan ve lastiğin takıldığı aracın hareket etmesi için dönen en önemli hareket elemanlarından birisidir. Otomobil jantları ebatlarına ve yapılarına göre çeşitleri bulunmaktadır.
Devamını Oku

1 yorum:


Windows Misafir Zamanlamasını Kapatmak

Windows da admin dışında geçici olarak misafir kullanıcı olarak oturum açtığınızda size 72 saate bir şifre değiştirmesini hatırlatır
Bu durum da eğer böyle bir önleme ihtiyacınız yoksa bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum:KRAL ÇIPLAKSon 5 yılda ik (insan kaynakları) siteleri, araştırmalar ve gazete verileri değerlendirilerek istisnai durumlar (torpil vb.) dışında, mezun olunan bölümün devamında kalifiye iş bulmak için tercih edilmemesi gereken üniversite bölümlerinin listesi!

Devamını Oku

0 yorum:Dunning - Kruger Etkisi (Cehaletin Özgüveni) Nedir ?Televizyon izlerken birilerine bakıp da "Ya bu adam bu salaklıkla nasıl buralara kadar gelebilmiş" diye düşündüğünüz oldumu hiç?
Devamını Oku

0 yorum:Rücû’Sözlük anlamı “dönme” olan rücû’, söylenen sözden bir nükteye dayalı olarak geri dönme anlamında bir edebî terimdir. Rücû’ daha önce söylenen söze dönüş olabileceği gibi söylenen sözü iptal edip farklı bir düşünceye yöneliş de olabilir. Yerinde yapıldığı takdirde şaire heyecanını dışa yansıtma imkânı verir ve ifade edilmek istenen düşünceyi güçlendirir.

Devamını Oku

0 yorum:Neva ÇiftçioğluHocam "NEVA ÇİFTÇİOĞLU" onuruna , söyleşi ve açıklamalarından...
Devamını Oku

0 yorum:
İki İneğiniz Varsa... (Kral Çıplak)

 Sosyalizm - "İki İneğiniz Varsa, Devlet Birini Alır, İneği Olmayan Başkasına Verir"

Komünizm - "İki İneğiniz Varsa, Devlet İkisini De Alır Size Süt Verir"

Kapitalizm - "İki İneğiniz Varsa Devlet Sizi İkisini De Zengin Çiftçiye Satmaya Zorlar. Zenginin Sütünü Sağarsınız O Da Sütü Size Satar."

Devamını Oku

1 yorum:Sessiz KadınÖyle çok reddedildim ki, öyle çok unutuldum ki hayat tarafından, sessiz kalmak yüreğimi ezen tek korku artık. Öyle ki hayatım yalnız bir korku halinde ayakta duruyor şimdi... Korkumu gerçeğe büründürdüğün anda yıkılıp gideceğim sanki.
Devamını Oku

2 yorum:

Watching Deleted Videos from YouTube


YouTube, hepimizin bildiği gibi çoğu zaman gösterilmesi sakıncalı ya da telif haklarından dolayı orada olmaması gereken videolarda yüklenmiş olabiliyor. Bu nedenlerden dolayı da bir çok video bir zaman sonra siteden siliniyor ve YouTube veya başka video izleme sitelerinden kaldırılıyor.

Devamını Oku

47 yorum:
Ad Soyad, Eposta Arama Motorları SiteleriEski bir dost, eski bir sevgili ... aradığın insanın internet üzerindeki izlerini bulmak, isabetli aramalar yapıp sonuca ulaşmak gittikçe zorlaşıyor. Sadece Google de aramak bazen yetersiz olabiliyor. Çoğu zaman alternatif yerlerede bakmak gerekiyor. İnternet üzerinden Ad Soyad yada mail adresi gibi kriterlerle arama yapmak isterseniz size yardımcı faydalı servisler
Devamını Oku

1 yorum:

En Hızlı DNS Bulucu


İnternet bağlantı hızınızı direk olarak etkileyen DNS için sizin varsayılan dışında seçim yapmak için kullanabileceğiniz Google amcanın bir yardımcısı var.
Devamını Oku

4 yorum:


Online Matematik Problemi ÇözücüMatematik soruları çözücü editörler ile çevrimiçi olarak girdiğiniz problemleri çözüp size adım adım çözüm yolunu gösteriyor. Ayrıca grafik desteği de sunan bu editörler; basit matematik (dört işlem), trigonometri, cebir ve geometri problemlerini kolayca çözebiliyor..

Devamını Oku

0 yorum:
Oto Branda, Her Arabaya Lazım

70’lerde otomobil sahibi olmak biraz ayrıcalıktı.

addedildiğinden olsa gerek, araç sahipleri otolarına öz evlâtlarına bakar gibi bakarlar ve geceleri park ettikten sonra üzerlerini de küçük çocuğunun üzerini battaniyeyle örten şefkatli bir baba misali brandayla sıkıca örterlerdi.

Devamını Oku

1 yorum:A ‘ dan Z’ ye İlginç Atasözleri

Atasözü geçmişten günümüze gelen, uzun deneyimlerden yararlanarak kısa ve özlü öğütler veren, toplum tarafından benimsenerek ortak olarak kullanılan kalıplaşmış sözlerdir. Türkçe'de "sav" ve "irsal-i mesel, darb-ı mesel" olarak da adlanılır.

Devamını Oku

0 yorum:
Periyodik Cetvel Editörleri


Periyodik tablo, kimyasal elementlerin sınıflandırılması için geliştirilmiş tablodur. Dilimizde periyodik tablo, periyodik cetvel, periyodik çizelge, elementler tablosu gibi birçok şekilde isimlendirilmiştir. Bu tablo bilinen bütün elementlerin artan atom numaralarına (buna proton sayısı da denir) göre bir sıralanışıdır.

Devamını Oku

3 yorum:


Online Yazı Yazma


Yararlı Bir Çok Site Adresleri

Faklı yazı çeşitleri ile değişik efektlerde online görseller hazırlayabileceğiniz faydalı servisler, Online efekt jeneratörleri...


Devamını Oku

15 yorum:

Resmin Yada Fotoğrafın Aynısını, Benzerini, Farklı Boyutlusunu Yada Orijinalini Kaynağını Bulmak

Günümüzde sanal manipülasyonların gelişmesi ile bir şeyin hangisinin gerçek hangisinin orijinal olduğunu anlamak oldukça zorlaştı.

Bazı durumlarda bilgisayarımızdaki yada internet üzerindeki bir görsellerin farklı boyutta olanlarını yada üzerinde oynama yapılmamış ilk durumlarını bulmak isteyebiliriz.
Devamını Oku

5 yorum: Kalite Asla Tesadüf Değildir !PC & Web & İnternet & Bookmark & Blog & İp Uçları & Püf Noktalar & Tavsiye Bilgiler & Cevabını Bulduğum Aramalar & Diğer...

Konularında Bilgi ve Tecrübelerimi Biriktirdiğim 
https://webseyyahi.blogspot.com 
Bloğum ile 

Ulaşılabilir, Güvenilir ve Denenmiş Bilginin Değerini Bulması İçin Başlıyorum...


İletişim Seçenekleri :SİTE : https://www.webkenti.net

TELEFON : ÖZELMOBİL : https://www.webkenti.net/?m=1

BLOG : https://webseyyahi.blogspot.com

FACEBOOK : https://www.facebook.com/WebKenti-459199237442073/

RSS FEED : http://feeds.feedburner.com/WebKenti

RSS 2.0 : https://www.webkenti.net/feeds/posts/default

RSS 1.0 : https://www.webkenti.net/rss.xml

Atom 1.0 : https://www.webkenti.net/atom.xml

Site Haritası : https://www.webkenti.net/sitemap.xml

Blogger Yorumlarının Feed (Besleme) adresleri

Atom 1.0 :
https://www.webkenti.net/feeds/comments/default

RSS 2.0 :
https://www.webkenti.net/feeds/comments/default


Ayrıca :

Katkıda bulunan tüm yazarlara, üye olan veya olmayan, yolu buradan geçen tüm okurlara;
link vererek destekleyen, yorum yaparak bize yol gösteren veya herhangi bir basın-yayın organında yer veren, sosyal ağlarda yayınlarımızı paylaşan, sitenin tanıtımına katkısı olmuş herkese teşekkür ederiz....

Her Türlü İstek ve Önerilerinizi Mesaj Bölümünden Paylaşabilirsiniz...

Yıktık perdeyi eyledik viran , Sürç-i lisan ettiysek affola !


SAYGILARIMIZLA


Bilgi, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Bilişim, Gelişim ve Fütürist Blog.

WEB KENTİ 

♥... Bu içerik WebKenti.Net tarafından hazırlanmıştır.
Yorum bölümünden fikirlerinizi veya eklemek istediklerinizi belirterek, bizlere ve diğer kullanıcılara yol gösterip yardımcı olabilirsiniz.
Sosyal paylaşım butonlarını ( M B t f P G+1 vb.) kullanarak, faydalı bulduğunuz bilgileri beğenebilir ve paylaşabilirsiniz. ...♥


2 yorum: