Fare Tıklamasından Duman Çıkarma KoduGenelde bu gibi uygulamalardan hoşlanmam ama bunu çok sevdim.
 fare ile bir yere tıklandığında duman çıkartıyor :)
Devamını Oku

1 yorum:


Üç buçuk büyüğünde transfer listesinde ilk sırada yer alan Batagon asıllı İspanyol oyuncu Javi Poves 'in menejeri ile görüşmelerin olumlu geçtiğini , yaptıkları bir basın toplantısı ile paylaştılar.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Yayın Başlıklarına Resim Ekleme Kodu


Blogger başlıklarının yanına resim eklemek istediğinizde; genellikle yeni vb. ibaresini animasyonlu belirtmek yada başlığın yanına gif animasyonlar eklemek istediğiniz benzer durumlarda kullanabileceğiniz bir bloggerın başlık satırında HTML çalıştırabilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Resimlere Tepki Kodu Eklemek


Şimdi üsteki resmin üzerine mause ile gelince canlansın


https://www.webkenti.net


Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Sallanan Buton Kodu


Kafanıza göre düzenleyebilirsiniz :)

Devamını Oku

0 yorum:

Yazıcı (Printer) İmzası Nedir ?


Steganografi yani veri içinde veri gizleme, renkli yazıcılarda aldığınız her çıktıya yazıcının insan gözüyle görülemeyecek kadar küçük sarı noktalar ile imzasını atmasıdır.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger .tr Uzantısını (Ülke Yönlendirmesini) Kapatmak


Bildiğiniz gibi blogger ülkelere göre alan adı uzantısı değişiyor, örneğin bizim blogumuzun domaini
http://webseyyahi.blogspot.com iken Örneğin Rusyadan giren bir ziyaretçi http://webseyyahi.blogspot.ru olarak görüyor. Yada ülke yerine göre " blogadi.blogspot.com.tr "olarak yönlendiriliyor.

Devamını Oku

2 yorum:Gülüşü bütün hüznümü unutturmuştu oysa bana,
yüzüme baktı,utandım,yere baktım
karşımdaydı,masum bir bebek gibiydi...
Öylece bakıyordu,
Bir şey anlatmak istedi,sustu...
Yanına yaklaştım 'ömrüm' dedim,
yabancılaştı uzaklaştı benden
sebepsiz yere mesafe girdi aramıza.
Şaşkındı,mutluydu hayatından memnundu işte...
Cevabını aradığı soruları vardı
Bulmak üzereydi vazgeçti herzaman ki gibi pes etti !
artık bilmek istemiyordu
Onu anlayamıyordum yardım etmek istedim
Reddedildim...
Onur kırıcıydı ama işte masum oluşu beni kendisine çekiyoru....!


Devamını Oku

0 yorum:

Dede Korkut 


Çocukluğumdan beri en sevdiğim kitap, Dede Korkut Hikayeleri...

Devamını Oku

2 yorum:

Bilgisayara Ses Driveri (Sürücüsü) Kurmak


Genellikle format sonrası pc için ses sürücüsü lazım olur, harici ses kartı kullanıyorsanız onun driveri yüklemelisiniz ancak onboard ses kartınız varsa bu alanda eskiden bir kaç firma vardı (via , creative , sis...) ama şuan anakartlara entegre gelen tek bir ses yongası kaldı o da realtek.

Devamını Oku

2 yorum:

Blogger Bloglarının BlogID Numarasını Öğrenmek


Blogger her blog için bir ID numarası (id -Yalnızca harf ve rakamlardan oluşan benzersiz ad.) belirler. Bu ID numarası özellikle şablon tasarımında ve sosyal widgetler (Facebook, tiwitter, google+ ...) eklenmek istendiğinde gerekli olur.


Devamını Oku

0 yorum:

Aynısını Bulmaya Yardımcı Servisler


Bazen bir şeyin aynısını, benzerini, muadilini, eşdeğerini, ikizini veya alternatifini bulmak isteriz, işte bize bu konuda yardımcı servisler.

Devamını Oku

1 yorum:

Pc Açılışında NumLock Çalışmıyorsa... Çözüm!


Bilgisayar kapalı durumdan ilk açıldığında normalde Numlock Lambası otomatikman yanar ve klavyenizdeki tuş takımı bir işlem yapmadan çalışır. NumLock kendiliğinden çalışmıyorsa şu yöntemle düzeltebilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 4


Hastalıklarla ilgili genel olarak bazı yanlışlıklar yapılmakta olduğunu için bir kaç hususu açıklamak istedim.

Devamını Oku

200 yorum:

Siri'nin Atası :)


Visual Basic Script ile hazırlayacağınız bir script ile bilgisayarınızı konuşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki script'i not defterine yazıp konus uzantısını .vbs olarak kaydedin. Örneğin konus.vbs
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Sosyal Butonlar Kartviziti Kodu


Blogger için hakkımızda , sosyal paylaşım alanı ve eposta aboneliği içeren faydalı bir eklenti.

Devamını Oku

0 yorum:

Tavsiye (Benzer) Yazılar Eklentisi (Engageya) Kullanımı


Blogger ve diğer site alt yapıları için Bunlarda ilginizi çekebilir , Alternetif yazılar , Resimli benzer yazılar, Resimli rastgele yayınlar... gibi widget / gadget eklentileri oldukça popüler. Özellikle LinkWithinOutbrain ve nrelate bu konuda güzel uygulamalar sunan siteler. Bunların dışında şablona eklenen kodlar ile de bu gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Devamını Oku

9 yorum:

Forum ve Forumculuk

Bir zamanların sanal kasırgası forumlar ve forumculuk kavramı gün geçtikçe erimeye ve tükenmeye başlamasına ve bu gidişatın nasıl bir yol izlediğine beraber bakalım.

Devamını Oku

2 yorum:

Yorum Alanında Tıklanabilir Link (URL) Gösterme Kodu


Blogger Blogspot altyapısı kullanan sitelere yorum yaparken, yorum kutusuna internet sitelerinin tıklanabilir domain bağlantısını yani URL link eklemek istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki kodu yorum formuna eklemek ve gerekli yerleri isteğinize göre düzeltmek…
Devamını Oku

3 yorum:

Cahilliğe giden yola medya ışık tutar.


İnternet hayatımızla içli dışlı olduğundan itibaren artık gazete dediğimiz kavramdan çok medyanın internet siteleri gündemin yayımlandığı yerler oldu.
Hepimizin dikkatini çekmiştir, belli başlı gazete yada medya gruplarının internet sayfalarındaki saçma sapan yada yanıltıcı haberler.Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Rastgele Yayınlar Widget Kodu


Randomize olarak sitenizdeki yayınları gösteren faydalı bir eklenti.

Devamını Oku

0 yorum:

KabloNet ve KabloTV


Kablo internet ve kablo TV nasıl ? Artıları ve eksileri nelerdir ?
Benimde merak ettiğim bir konuydu, fırsat olup kablonet kurunca detaylı bir şekilde inceleme fırsatım oldu. Bakalım neler olmuş.
https://www.turksatkablo.com.tr

Devamını Oku

34 yorum:

Technopat (Teknopat)


Teknoloji sorularına net cevaplar, pratik bilgiler ve farklı ürün incelemeleriyle bizimde takip ettiğimiz, özellikle Teknoloji dünyasını takip etmeyi seven Teknopatlar için Technopat sitesini bookmarklarına eklemelerini öneriyoruz.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Duyuru Çubuğu Kodu


Duyuru alanı için güzel bir kod düzenledim. Sayfanın üstünde veya altında sabit durarak istediğiniz mesajı yayımlayabilirsiniz.


Devamını Oku

0 yorum:

Sayfa Başına Git (Yukarı Çık) Kodu


Web sayfalarında yada sitenin tamamında yukarı çık veya sayfa başına çık için kullanabileceğimiz güzel bir kod

Devamını Oku

4 yorum:

Div Taglarını Yanyana Göstermek


HTML ile çalışırken  Div kodları altalta sıralanır. Div taglarını yan  yana olmasını istediğinizde çeşitli çözümler aşağıda verilmiştir.

Devamını Oku

0 yorum:

HTML Mouse ve Klayye Olayları


Kısa kısa yardımcı etiketler ve anlamları

Devamını Oku

6 yorum:

HTML Yazı İçerisinde Tablo KullanmakBlog yada sitelerde bazen verileri göstermek için tabloya ihtiyacımız olur şimdi genel olarak tablo kullanımına bakalım

Devamını Oku

0 yorum:

0 1 Kodlama Önemli :)

HTML nedir kısaca bir bakalım.
Devamını Oku

1 yorum:

Türkiye 'nin en güncel teknoloji sitesi SDN ekibinden Oğuz Birkardeşler 'in hazırladığı SDN Haftanın Blog Siteleri arasında WebSeyyahı blogumuzu, haftanın blogları arasında değerlendirmişler. SDN ekibine, blogcuların yanında oldukları ve sitemize bu özel değeri verdikleri için teşekkür ederiz.
Devamını Oku

5 yorum:


Gadgetler Arası Mesafeyi Düzenlemek


Bazı blog şablonlarında main-wrapper ve sidebar-wrapper arasındaki boşluk anlamsız ölçüde fazla oluyor. bunu düzenlemek için
Şablon > HTML düzenle kısmından

Devamını Oku

7 yorum:


Dijimecmua

WebSeyyahı blogumuz  dijimecmua.com da yer almıştır. Okumayı ve okutmayı seven herkese teşekkür ederiz. Dijimecmua 'yı destekliyor ve başarılarının artmasını diliyoruz.
Devamını Oku

0 yorum:

Blogger Arşiv Sayfası Kodu


Web de gezerken bir blogda arşiv sayfasının yüklenmesi zaman alabilir bekleyiniz yazıyordu. Bende arşiv sayfası oluşturmak isteyenler için hızlı yanıt veren bir kod düzenledim.
Kodlar direk site içerisinden çalışmakta ve hiç bir ek özellik içermemektedir. Bu sayade sayfa açılış hızını en iyi şekilde optimize etmektedir. Nette benzerleri vardır ama aynısı yoktur. En hızlı açılan arşiv sayfası srcipt 'idir. Son 500 yayına otomatik güncellenerek destek vermektedir. Blogger dışındaki site platformlarında da çalışmaktadır.


Devamını Oku

2 yorum:

Bloglar İçin Başlangıç Rehberi


Blogculuk kavramı ve önemi gün geçtikçe değerini artırmakta ve insanların blogculara gösterdiği güven intibakıda  bu paralelde ilerlemekte. Özellikle kullanım kolaylığı ve bilgiyi aktarmadaki etkinliği , temel anlamda ücretsiz ve her lisana cevap vermesi nedeni ile birçok kişi tarafından ilk tercih konumunda.

Devamını Oku

10 yorum:


Adnan Güney Blog


Blogcular adına örnek bir blogger, özellikle blog dünyasına yeni başlayanlar için takip edilmesi gereken, eğitici ve denenmiş yazıları ile bizimde takip ettiğimiz kaliteli Türkçe blog servisleri.

Devamını Oku

3 yorum:

Sayfa İle Kayan Pencere Kodu

Sayfa ile hareket eden tıklayınca pencere şeklinle açılan duyuru penceresi kodu.
Bazen duyuru yada reklam amaçlı sitenin sağ veya solunda sayfa ile hareket eden bannerlar eklemek isteyebiliriz.Bende sizler için işlevsel bir kod düzenledim.

Devamını Oku

0 yorum:

Seçim Listesi Kodu

Faydalı çeşitli amaçlarda kullanılabilecek küçük bir kod...

Bloggerde Yerleşim > Gadget ekle > HTML/Javascript ekle yolunu izleyerek basitçe ekleyebilirsiniz.Kod ayrıca sadece tek bir sayfa içinde kullanılabilir Yazılarınızı yazdığınız sayfaya HTML bölümünden kodu eklemeniz yeterli olacaktır.


Devamını Oku

0 yorum:

Format Sonrası Bilgisayar Yüklenen Temel Programlar


Bir işletim sistemi kurdunuz ve güncellemeleri bitirdiniz. Şimdi sıra geldi mutlaka ihtiyacımız olabilecek, her bilgisayarda olması gereken temel yazılımlara.
Devamını Oku

5 yorum:


Para ile satın alabileceğiniz dünyanın en pahalı şeyi nedir ?


Çağlar boyunca bu soru değişik biçimlerde sorulmuş ve hangi zamanda ve mekanda yaşadıkları fark etmeksizin alimler, filozoflar, düşünürler... bu soruya hep aynı cevabı vermişlerdir.

Devamını Oku

3 yorum:

Blogger Tema (Şablon) Sıfırlamak


Blogger de tema (şablon) tasarımcısı kullanımında bazı işlevlerin bir çalışıp bir çalışmaması , kendinden oluşan garip garip hatalar, widgetlerin (gadget) kaldır dediğimizde bir türlü tam kalkmaması kullanıcının canını sıkabiliyor, en fazla sorunlar ise yeni bir tema yüklediğimizde şablonda bile bulunmayan eski temalardan kalan eklentilerin kalıntılarının büyük sorunlara veya çakışmalara neden olması gibi problemlerdir.

Devamını Oku

45 yorum:

Windows 8 ve Windows 8.1 Klasik Başlat Butonu Eklemek


Microsoft'un dokunmatik ekrandan klasik ekrana, tabletten telefona her yerde çalışan işletim sistemi yapmaya çalışması sonucu zamanının en istenmeyen işletim sistemi Win 8 çıkarttı.  Özellikle metro arayüzü ve başlat butonunun olmaması , donanımların yetersizliği derken 8.1 geldi ama yinede tercih sebebi olamadı.
Devamını Oku

2 yorum:

Tıklayınca Mesaj Penceresi Açan Buton Kodu


Faydalı çeşitli amaçlarda kullanılabilecek küçük bir kod...
Bloggerde Yerleşim > Gadget ekle > HTML/Javascript ekle yolunu izleyerek basitçe ekleyebilirsiniz.Kod ayrıca sadece tek bir sayfa içinde kullanılabilir Yazılarınızı yazdığınız sayfaya HTML bölümünden kodu eklemeniz yeterli olacaktır.
Devamını Oku

3 yorum:

Sinek Tuzağı Yapımı


Sinek, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelerden kurtulmak için bir çok ilaç, yöntem ve elektronik aletler satılmaktadır. Sinekleri kolay ve doğal yöntemlerle yok etmek mümkündür.

Şimdi size basit bir sinek tuzağı (sinek kapanı) nasıl yapılır anlatalım:

Devamını Oku

17 yorum:

Sayfa Numaralandırma Kodu

Blogger Sayfa Navigasyonu (PageNavi / Sıralama / Numaralandırma) Eklentisi
Her blogta olması gereken bir özellik olan sayfaları numaralandırıp sıralandırma eklentisi, varsayılan olarak gelmediğinden sizler için her temaya uyumlu bir kod düzenledim. Kodun .js kısmı açık ve direk site içerisinden çalıştığı için sayfa açılma hızını en az etkileyen sayfa numaralandırma (pagenavi) eklentisidir.

Devamını Oku

18 yorum:

Blogger İletişim Sayfasını Özelleştirmek


Blogger de iletişim formu özelliği gelmesi bir çok açıdan faydalı oldu. Bence iletişim formunun her yerde gözükmesine gerek yok. Bu yüzden kodu düzenleyerek sadece istediğimiz yerde gözükmesini sağlayabiliriz. Bunun için bloggerin pagetype özelliğini kullanacağız.
Her şeyden önce şablonumuzun yedeğini almayı unutmayın.

Devamını Oku

1 yorum:

Blogger Sayfa Yinelendikçe Değişen Resim Kodu


Çok işlevsev olarak kullanabileceğiniz  bu eklentiyi isterseniz manşet(slider) alanı olarakda kullanabilirsiniz. En güzel tarafı başka bir siteye banner verirken bu şekilde verirseniz her seferinde farklı bir resim ve URL gösterebilir böylece bir alana bir çok reklam verme veya reklam alma ile tasarımda yer kazanırken ziyaretçinin ilgisini de çekebilirsiniz.

Devamını Oku

6 yorum:Blogcunun Dünyası


Türkiye 'nin en güncel teknoloji sitesi SDN ekibinden Berkay Oğulcan Tutar 'ın hazırladığı SDN Blogcunun Dünyası bölümünde ayın blogları arasında WebSeyyahı blogumuzu, ayın blogları arasında değerlendirmişler. SDN ekibine, blogcuların yanında oldukları ve sitemize bu özel değeri verdikleri için teşekkür ederiz.
İlgili yayını Yurt genelinde Teknosalardan "SDN Sayı 45 Mayıs 2013" ile ulaşabilirsiniz.
Ayrıca interaktif olarak
http://sdn.teknosa.com/data/45/interactive/39.html
adresinden online olarak takip edebilirsiniz.

0 yorum:Blogger Sayfa İçi Çerçeve Ekleme Kodu


İsterseniz sitenizin tamamına, isterseniz sadece bir sayfaya köşelerinden çerçeve ekleyebilirsiniz
Yerleşim > Gadget ekle > HTML/javascript ekle ile tüm siteye sayfa HTML bölümünden <!--more--> etiketinden sonra eklendiğinde sadece bir sayfayı çerçeveye alabilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 3


En basit şekilde tedavinin çalışma mantığı :Bu kısımda herkesin anlayabileceği bir şekilde tedavinin nasıl çalıştığını açıklamak istiyorum. Öncelikle bunun bir faz çalışması sonucu değil, tamamen olayı daha basit anlaşılır şekilde açıklamak için teorisel bir anlatım olduğunu belirtmek isterim.

Devamını Oku

186 yorum:

Bilgisayar Virüsleri Nelerdir , Nasıl Korunmalıdır ?


" En iyi antivirüs yedek almaktır."
Sanal dünya büyüdükçe içerisindeki faydalı bilgiler gibi zararlı yazılımların sayısında da artma olmaya devam ediyor.
Bir çok insanın adını bile bilmediği bu yazılımlara genel olarak pc virüsü diye bildiğimiz bu kodlara ana başlık olarak şu şekilde sınıflandırabiliriz.

Devamını Oku

3 yorum: