Türkçe Dil Araçları 


Nedir Ne Demek (NND Sözlük), Türkçe dil araçları sunan zengin bir sözlük uygulamasıdır.
Umut Akyol ve Şafak Akyol tarafından geliştirilmiştir. (Türkçe'yi seviyoruz ve birçok dil aracı geliştirerek destekliyoruz.)
Devamını Oku

0 yorum:

Web Site Durum ve Hata Kodları Anlamları

Bu numaralı kodlar, Web tarayıcı programları tarafından otomatik olarak işlenerek anlaşılır bir mesaja çevrilir.
Devamını Oku

1 yorum:

Namehelp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


Bazen saçma sapan internet hızı yavaşlar ya ... sebepsiz yavaşlamayı bazende servis sağlayıcının vanayı kısması neden olur.

Devamını Oku

4 yorum:

Online Otomobil Plakası Yapım Editörleri


İnternet üzerinden dünya üzerindeki ülkelerin online araba plakalarını yapabileceğiniz servisler.

Devamını Oku

2 yorum:


Bilardo Eğitim Kitabı (PDF)


Hobi olarak uğraştığım bilardo sporuna katkım olması için hazırladığım görsel anlatımlı dosyadır.
Başlangıç seviyesinden başlayarak 3 top bilardo öğretimi içeren faydalı bir eser yapmaya çalıştım.

Boyut: 5.1 MB
Format: PDF


Devamını Oku

26 yorum:

Seboreik Dermatit Bölüm 2


Tedavide dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biriside seberoik dermatit yada yağlı egzama hastalığına birçok hastalığın eşlik etmesi yada belirtileri aynı olsabile başka bir hastalığı taşımasıdır. Bu hastalıkların septomları (belirtileri) aynı olsa da farklı hastalıklardır ve farklı tedavi ilaçları ve yöntemleri uygulanmalıdır.


Devamını Oku

199 yorum:

Çerçeveli Yazı Yazma KodlarıBlogcular için değişik amaçlarda kullanılabilecek Çerçeveli ve başlıklı (Fieldset) yazı yazma kodları

Devamını Oku

0 yorum:

%1 Kuralı (Connell - Huba İlkesi)


İnternet kültüründe, %1 kuralı, sanal bir toplulukta insanların çoğunun katılımcı değil seyirci olacağını belirten bir teoridir. Bu söylem, çoğu zaman, adaletsiz katılımın daha yumuşak söylenişi olarak kullanılır.
Devamını Oku

0 yorum:

Pareto ilkesi (80 / 20 Kuralı)


Hayatın bir çok alanında büyük resmi görebilmemiz için faydalanabileceğimiz felsefik görüş 80 ne 20 kuralı nedir beraber bakalım.

Devamını Oku

0 yorum:

Lorem ipsum vim ut utroque mandamus intellegebat, ut eam omittam ancillae sadipscing, per et eius soluta veritus.

Size düz bir şekilde (yalan dolansız bir şekilde), ezilenlerin (şiddet görmekten korktukları için  gerçekleri söylemekten çekinenlerin) farkında olarak, bazılarına acı verse de, bildiklerimi öğrenmek için hoş geldiniz.

Marcus Tullius Cicero
Çeviri : LØRD
Devamını Oku

1 yorum:


Web Sitelerinde YouTube Videolarını Aka Fon Müziği Olarak Kullanmak


Web sitelerinde youtube videolarını istersek bir sayfada yada sitenin tamamında fon müziği olarak yada çeşitli melodiler veya repliklerle başlayan ses efektleri kullanıp sitemizi daha ilgi çekici hale dönüştürebiliriz. Bunun için

Devamını Oku

13 yorum:


Dünya Tarihindeki Süper Güçler


Dünya üzerinde sayısız devlet ve imparatorluk geldi geçti . Zamanın süper güçleri olan bu devletlerin en güçlüleri şu şekilde
*En geniş toprakları ve kendisine bağlı yerler birlikte ele alınmıştır.

Devamını Oku

0 yorum:

Font Öğrenme Editörü


İnternette bazen bir sitede kullanılan yazı karakterinin ve özelliklerinin ne olduğunu merak ederiz. Fount isimli bu site sayesinde yazı tipi font özelliklerini öğrenmek çok kolay.
http://fount.artequalswork.com/


Devamını Oku

1 yorum:

Eliodomestico  Su Arıtım Cihazı


Gabriele Diamanti, temiz suya erişimin çok zor olduğu sömürülen  ülkeler de kullanılmak üzere güneş enerjisiyle çalışan Eliodomestico arıtım cihazınıg elştirmiş. Şu anki modellerine göre yarı fiyatına mal olan ve verimliliği % 67 daha fazla olan bu cihazın tasarımı da açık kaynaklı olduğundan patent falanda istemeden geliştirilebilir.

Devamını Oku

1 yorum:

Plasebo ve Nosebo Etkisi Nedir ?Placebo : İçeriği olmayan, boş , etken madde içermeyen.
Devamını Oku

0 yorum:

MATRIX


Matrix deki Yeşil Renk Kodu  #00CC00 temelde olmasına rağmen açıktan koyuya doku şeklindedir.

Matrix Yeşil Renk Düzeni Kodları

(#0D0208) + (#003B00) + (#008F11) +  (#00FF41)Devamını Oku

3 yorum:

Windows Admin Şifresini Sıfırlamak


Windows açılışına şifre koymak küçükte olsa bir güvenlik önlemi ama bu koyduğumuz kullanıcı şifresi ne kadar kuvvetli olsa da 20 saniyede sıfırlanabiliyor. Eğer bilgisayar açılış şifremizi unutmuşsanız, windows xp, vista, 7 ve 8 de  bu metotlar sizlere yardımcı olacaktır.

Devamını Oku

0 yorum:

Web Siteniz Arama Sonuçlarında Kaçıncı Sırada

Bir webmaster'ın seo tarafında ki ilk amacı arama motorlarında özellikle de Google sonuçlarındaki sıralamalarda üst sıralarda, hatta ilk sırada yer almaktır. İnternet sitesinin istenilen anahtar kelimelerde arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunu öğrenmesi, manuel olarak yapılabilse de otomatik olarak sıralamayı kontrol etmek için faydalı Sıra Bulucu (Anahtar Kelime Konumu Denetçisi Araçları) sitelerinden yardım alabiliriz.

Devamını Oku

26 yorum:


Tıraş Olmanın Püf Noktaları Nelerdir ?


Yüzünüzde ortalama 15,000 kıl bulunur, bu kıllar günde ortalama 3,8 mm uzar. 15 yaşın üzerindeki erkeklerin %90’ı kendisi yada çevresi için düzenli olarak tıraş olur. Tıraş ortalama 3 dakika sürerken, bir tıraş bıçağı da maksimum 9 kez kullanılır. Bu rakamlar kullanıma ve cilt özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bir ortama erkek ömrünün 3350 saatini yani 139 gününü alır. Ve erkeklerin %70’i ıslak tıraşı tercih eder. 
Devamını Oku

1 yorum:

ADSL Kullanıcı Adı ve Şifresini Bulmak


Adsl kullanıcı adı ve şifre bilgilerinize ulaşamadığınız  yada öğrenmek istediğiniz zaman çağrı merkezi muhabbeti dinlemek istemiyorsanız bu işlemi internet üzerinden online yapabilirsiniz.
Devamını Oku

0 yorum:

Google Chrome İçinde İnternet Explorer Tarayıcı Kullanmak


Bazı web siteleri sadece İnternet Explorer üzerinde normal şekilde çalışır. En çok da bu tür web siteleri kurumsal şirketlerin internet üzerinde çalışan veri giriş çıkışında diğer tarayıcılar tarafından açılmayan sayfalar yada tıklanmayan menüler şeklinde bizi ie kullanmaya mecbur bırakır. Sorunda burada ortaya çıkmaya başlar özellikle ie ayarlarını yapamayan kullanıcılarda genelde güvenlik önlemlerine takılıp sayfayı görüntüleyemez yada ie nin yapısından dolayı işlem yapmakta zorlanırlar.

Devamını Oku

0 yorum:

Asansörün Diğer Katlarda Durmasını Engellemek


Özellikle yüksek katlı binaların asansörlerinde çıkarken o sırada basılmış her katta durur. Gideceğiniz kat ile beraber kapıyı kapanma tuşuna aynı anda basarsanız, asansör başka hiçbir katta durmadan sizin istediğiniz kata direk gidiyor. Bu yöntem  otis, dover, most desert... marka asansörlerde işe yarıyor. Gerçekte elektronik asansörlerin hepsinde bir kısa yol var bu marka ve modele göre değişiklik gösterebilir.


Devamını Oku

0 yorum:

TRT Teletext (Telegün)


Bir zamanlar televizyonların aranan özelliği olan teletext ve maç skorlarından haberlere takip edilen zamanın internetiydi. TRT Telegünü web boyutuna taşıdı güzelde oldu.
Devamını Oku

8 yorum:

Online Çizim Yapma Editörleri


Windows Paint benzeri basit çizimler yada değişik animasyonlarda çizim yapmak için internet üzerinden online çizim ve resim yapma araçları sitelerini kullanabilirsiniz.

Devamını Oku

3 yorum:

Açılır Menü Kodu


Blogger ve benzeri altyapılarda ihtiyaç olduğunda kullanılabilecek güzel bir kod.

Gadget yada sayfa içerisine açılır menü şeklinde bir işlev kazandırmak için

Devamını Oku

5 yorum:

Otomatik Bilgisayar Başlatma Programı


Bilgisayarınızı otomatik kapatmaya yarayan çok sayıda program mevcut ama istediğimiz zamanda otomatik açılıp istediğimiz işlemleri otomatik yapıp sonrada işi bitince kendisini otomatik kapatması güzel olurdu.

Devamını Oku

0 yorum:

İyi ki Doğdun Commodore 64


Commodore 64 otuz yaşında... iyi ki doğdun commodore....

Commodore 64, tüm zamanların en çok satan kişisel bilgisayar modeli. Ocak 1982'de Commodore Business Machines tarafından ilk olarak tanıtıldı. Genellikle C64 olarak ifade edilir. Bazen Commodore şirket logosuna benzetmek için C=64 olarak yazılır.

Devamını Oku

0 yorum:

Spor kelimesinin bir karşılığı da eğlence olduğunu biliyor muydunuz? Spor denilen olgu aslında bir tiyatro oyunu gibi eğlenmek hoşça vakit geçirip mutlu olmak için... Yada içindi diyelim. Ama maalesef bunuda bugünkü durumuna getirdiler. Bir zamanlar Harlem Globetrotters  diye bir takım vardı ve gerçekten de NBA şampiyon oldu.

Devamını Oku

0 yorum:

Homeostaz (Homeostasis) : Denge

Homeostaz, canlı bir organizmanın aynı zamanda dengeli hal olarak bilinen stabil, sabit durumu sürdürme eğiliminde olan iç ortamını düzenleme özelliğidir.
Devamını Oku

1 yorum:

Web Site, Blog Yada Sayfa Yönlendirme Kodları


Sitenizi, bloğunuzu yada herhangi bir sayfanızı açıldığında otomatikman başka bir siteye, resme yada başka bir sayfaya yönlendirmek istediğinizde aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.


Devamını Oku

20 yorum:

Gravatar Nedir , Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar


Facebook, g+ vb. den önce Gravatar vardı. Gravatar, "Globally Recognized Avatar" yani evrensel avatar anlamını taşıyor.
Devamını Oku

1 yorum:

HTML Resimlere Link Verme Kodu


Blog kullanıcıları bazen yayın içerindeki bir resme tıklayınca farklı bir siteye yönlendirmek isterler. Bu kod ile konulara eklediğiniz resimlere link (URL) adresi atayarak resim üzerinden istediğiniz adrese yönlendirme yapabilirsiniz.Devamını Oku

12 yorum:

Blogger Arşiv Sayfası Yapma Kodları


Arşiv sayfası bir blogun temellerinden biridir.  İletişim, hakkımda sayfaları kadar önemlidir. Her blogda bulunması gereken bir sayfadır. Blogspot da çok basit bir işlem ile arşiv sayfası oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

1 yorum:

Türkçe Yama Dil Paketi İndirme Kaynakları


Ural - Altay dil grubunun Altay dilleri ailesinde yer alan, dünyadaki en zengin dillerden biri olan Türkçe en çok konuşulan 5. dil durumundadır.

Devamını Oku

4 yorum:

İnternette Uzak Durulması Gereken İnsan Tipleri

İnternetin sanal dünyasında, farklı kişiliklere sahip her türden kullanıcıya rastlamanız mümkün. Web de gezerken, sosyal ağlarda bir şeyler paylaşırken veya bir bilgi ararken yazdıklarınızı çarpıtarak sinirinizi bozacak gelişimini tamamlayamamış bir kişiye rastlamanız çok kolay. Özellikle sosyal mecralarda ve forum benzeri yapılarda karşımıza çıkan bu tipleri genelde umursamasak ta bazen yanlış adreslere götürerek yada eksik bilgilendirme yaparak aradığımızı bulmamızı geciktirir ve sinirlerimizi bozarlar.

Devamını Oku

0 yorum:

Googlede bir şeyler ararken dikkatimi çekti , dedim bunu ben yapmıştım diye hatırlıyorum, sonra şuraya sonra şuraya oradan da  şuraya , buraya ve oraya gitmiş, ispanyada baya bir paylaşılmış .... Beğenenlere teşekkür ederim, beğenmeyenlerinde canı sağolsun, dünya minik netekim, buna mukavelen sanal dünya minicik... Çok önemli bir ayrıntıda paylaşımlarım hepsinde eser sahibine saygı gösterilip yapanın isimi değiştirilmemiş...“Her kim ki olursa bu sırra mazhar, Dünyaya bırakır ölmez bir eser..."

Devamını Oku

1 yorum:

DNS Nedir ?

DNS (İngilizce: Domain Name System, Türkçe: Alan Adı Sistemi), internet uzayını bölümlemeye, bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan, bilgisayar, servis, internet veya özel bir ağa bağlı herhangi bir kaynak için hiyerarşik dağıtılmış bir adlandırma bir sistemidir.
Devamını Oku

0 yorum:

Bilemezsin...Ne kadar çok özledim seni sevmeyi
Her sabah uyandığımda aklıma ilk senin gelmeni
Gözlerimi kapadığımda yanımda olduğunu düşlemeyi
Sesini her duyduğumda yüreğimin içinin erimesini
Yanımdayken hangi mevsim olduğunu bilmemeyi
Özledim...
Meğer ben seni sevmeyi ne kadar çok sevmişim...

LØRDDevamını Oku

1 yorum:

PARDUS

PARDUS ÇALIŞAN DVD sadece bir live cd değil aynı zamanda başlıbaşına bir işletim sistemidir.
yani HDD bile olmasa USB sürücünüz üzerinden ram bellekte çalışır. İnternete girmek dahil windows da ne yapıyorsanız aynısını yapabilirsiniz. Ücretsiz hızlı Türkçe ve güvenilirdir.işi bitince geride kalıntı bırakmaz.

Devamını Oku

2 yorum:


PARA, PARA, PARA ...

Yeni TL mizin sembolü belli oldu. Bu güne kadar TL bir çok değişim gösterdi bol sıfırlı günlerden YTL ye kadar bir çoğuna alıştık eskisi bir garip geldi sonraları...

Dünyada şimdiye kadar üretilen ilginç paraların bir listesi hazırladık.
Devamını Oku

3 yorum:


Online İntihal Denetleme Editörleri


Online İntihal Denetleyicisi. Plagiarism Dedektörü. Yinelenen İçerik Kontrolü. Yani kısaca yayınladığınız orijinal bir içeriği internette izinsiz kimlerin kullanmakta olduğunu denetlemek için yararlanabileceğiniz servisler.

Devamını Oku

5 yorum:

Türkiye'deki Tüm İl , İlçe , Köy Yerel Yönetimlerin Listesi


Tüm Türkiye'de ki köylere kadar tüm verilere ulaşmak mümkün. Belediyelerin açtığı ihaleleri takip etmek den   i̇llerin, ilçelerin nüfusları, seçmen sayıları gibi bir çok faydalı verilere ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

0 yorum:

Maalesef Google Code Kapandı


Google Code hizmetini kullanabilmek için, bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Hesap yaratma kısmını halledebileceğinizi umuyorum. Benzer şekilde, bu belgeyi okuyorsanız sürüm takip sistemi kullanmanın faydalarını bildiğinizi ve Google'ın sunduğu barındırma hizmetinde ZIP dosyası yerine projenin kendisini bir bütün olarak tutmanın yararının farkında olduğunuzu varsayıyorum.

Devamını Oku

0 yorum:

Blogcunun Dünyası


Haftanın blog sitelerinin belirlediği ve  yazarlığını  Murat Sağlam 'ın yaptığı Türkiye 'nin en iyi teknoloji sitelerinden SDN ekibine, WebSeyyahı blogumuza yer verdikleri ve blogculara destek oldukları için sonsuz teşekkürler.Devamını Oku

8 yorum:

Bloglar Ve Sosyal Ağlar


Zaman ilerledikçe blog sayısında artma olmasına rağmen, düzenli ve kaliteli blog tutanların sayısında oldukça azalma görünüyor. Bence bu tehlikeli bir durum. Neden mi? Buyrun beraber bakalım.

Devamını Oku

4 yorum:


WebKenti.Net Facebook Sayfası


WebKenti Facebook Sayfası Yayınlarına başlamıştır. Artık WebSeyyahı Blogunu ve WebKenti sitesini  Facebook'tan da takip edebilirsiniz.

Katkıda bulunmak , beğenmek veya takip etmek için  WebKenti.Net FACEBOOK SAYFASI . Ziyaretlerinizi bekliyoruz :)


Devamını Oku

0 yorum:

Seboreik Dermatit (Egzama / Kepek) Tedavisinde Çözüm


Yıllardır çektiğim bir hastalıktı Seboreik Dermatit. Yaklaşık 20 sene kadar uzunca bir süre başımdan gitmedi. O kadar çok doktora , eczaneye , lokman hekime , ıtriyatçıya gidip belkide bine yakın ürün kullandım. Bazıları geçici olarak kepeklenme ve kabuklanma sorununu giderse de kısa süre sonra tekrar eski haline dönüyordu. Kalıcı bir çözüm aradım durdum. Saçta kaşınma, aşırı yağlanma, saçlı deride kepeklenme , yer yer pembemsi renkte atopik egzamalar... Bu illet hastalıktan kurtulunca aşağıda anlattığım bu yöntemi bir daha uygulama ihtiyacı olmadı... Çok şükür bir daha saç derimde ne bir kepeklenme oldu ne de bir lezyon, saç derimin rengi normalleşti ve saçlarım canlandı. önceden de olduğu gibi saç ve saç derisi normale döndü ve sağlığına kavuştu, saç tellerimin köklerinin kütlesi arttı ve bir tel bile çekilse canımı acıtacak kadar kuvvetlenip canlandı.... :)

Devamını Oku

194 yorum:

Windows Yapışkan Tuşları Kapatmak


Windows'un yapışkan tuşlar diye adlandırdığı bir tuşa belirli bir sayıda basınca , o tuşa görev atamanıza yardımcı olan özelliğini basitçe kapatabilirsiniz.

Denetim masası > Erişim kolaylığı > Erişim Kolaylığı Merkezi >  Klavye Kullanımını Kolaylaştır

Devamını Oku

0 yorum:

Online Favikon Yapma Editörleri


Favicon  resimde de gördüğünüz gibi kullandığınız tarayıcıda sayfanızı açtığınızda blog adı ve açıklamasının solundaki küçük simgedir.

Devamını Oku

1 yorum:


Tarihte Türk Hakimiyetindeki Topraklar


Dünya tarihi boyunca Türklerin hakim olduğu topraklar birleştirilerek bir haritada gösterilirse böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Başka hiç bir millet dünya üzerinde bu kadar geniş alanlara hakim olmamıştır. (Hakim olmak ile sömürgeciliği karıştırmayalım).

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_tarihi

Devamını Oku

0 yorum: