bios, boot,recovery tuş

BIOS / UEFI, BootRecovery Kısayol Tuşları


Bilgisayar (Masaüstü, Dizüstü, Laptop, Notebook, Ultrabook, Tablet, Anakart) kullanımında çıkabilecek olası sorunları kolayca çözülmesine yardımcı varsayılan olarak atanmış kısa yol tuş kombinasyonları bulunmaktadır.
Devamını Oku

0 yorum:

En Popüler Chrome Eklentisi Tampermonkey

Tampermonkey; Chrome, Firefox, Opera tarayıcı uzantısı olarak kullanılabilen bir betik çalıştırma yazılımıdır. Bu yazılım, kullanıcının web sayfalarının özelliklerini değiştirmek için Script kullanmasına olanak verir.
Devamını Oku

0 yorum:


En İyi TeamViewer Alternatifi Programlar

Bilgisayarlar arasında uzaktan bağlanarak masaüstü erişim ile bir çok sorun çözülebiliyor. Bu konuda en çok bilinen program TeamViewer ama kullanım süresi limiti, güvenlik açıkları ve bağlantı sorunları başta olmak üzere derdi bitmeyen benimde tavsiye etmediğim bu programın en önemli özelliği kullanım kolaylığı olması nedeninden çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Devamını Oku

4 yorum:

Bağışıklık Sistemini En Çok Güçlendiren Yiyecekler


Bağışıklık sistemi yani immün sistem canlılarda vücudun tamamını saran ve canlıyı koruyan sistemdir. Uzun yıllar immüm sistem güçlendirici ve immüm sistem baskılayıcı üstüne çalıştığım için size söylenmesi gereken ama sır gibi saklanan (obskürantizm) bazı şeylerden bahsedeyim.

Devamını Oku

4 yorum:

Mouse Click Ripple Effect Code


Mobil internet kullanımının hızla artması sonucunda web sitelerinin mobil arayüzlerinde kullanım kolaylığı oluşturmaya yönelik tasarımları ön plana çıkarttı. Google Material Design ile görmeye alıştığımız dalgalanma efekti özellikle cep telefonu gibi dokunmatik yüzeylerde kullanıcıya tıklama hissiyatı vermenin çok şık bir yoludur.

Devamını Oku

4 yorum:

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak 💰

Bloğumuzu açalı 10 yılı geçmiş... Bize en çok sorulan soru "Blog yazarak para kazanılır mı ?" yada "Bende blog açsam mı, bloglardan nasıl para kazanabilirim ?" benzerindeki sorular oluşturuyor.

Kısaca evet blog yazarlığından para kazanabilirsiniz. Lakin önemli olan nokta ne kadar kazanabilirsin? nasıl kazanabilirsin ? ve en önemlisi ne kadar zamanını ve enerjini alır ?

Devamını Oku

32 yorum:

Elleri Yıkamanın Hayatımızdaki Değeri

Elleri yıkamak hastalıklardan korunmada en etkin yoludur. İnsan beyni farkında olmasa da elleri temiz insana daha fazla güvenme eğilimindedir. İnsanlık tarihinde ortalama insan ömrünü en fazla uzatan şey el hijyenidir.

Devamını Oku

10 yorum:

Windows 10 da Ortak Ağ Kurulumu Ve Ortak Dosya, Klasör ve Yazıcı Paylaşım Sorunları ve Çözüm Önerileri

Windows yüklü bilgisayarlar arasında dosya ve yazıcı paylaşımında çıkabilecek yada sık karşılaşılan bazı sorunlara çözüm önerileri rehberi.

Devamını Oku

0 yorum:

Windows 10 Ortak Ağ Kurulumu Ve Ortak Dosya, Klasör ve Yazıcı Paylaşımını Nasıl Kurulur

Ev yada işyeri bilgisayarları ve cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlar arasında ortak ağ kullanımının; dosya paylaşımı, ortak yazıcı kullanımı, uzaktan masaüstüne erişim gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. Windows 10 da kablolu yada kablosuz ağ üzerinden ortak dosya veya klasör kullanmak istediğimizde yapmamız ve dikkat etmemiz gereken ayrıntıları izah etmek için sizlere bu rehberi hazırladık.

Devamını Oku

2 yorum:

Yurtdışında Uzun Süre Kalmak, Okumak Veya Çalışmak İçin Giderken Valizinizde Bulunması Faydalı Eşyalar

Gurbet ellerde okumak, gezmek ve çalışmak için çok uzun süreler geçirdiğim için bavulumu hazırlarken yanımda olması gereken ve ihtiyaç durumunda çok işe yaran araç gereç ve eşyaların bir listesini sizler ile paylaşmak istedim umarım faydası olur.

Devamını Oku

7 yorum:

Profesyonel Logo Tasarımları Kolayca Yapın

İnternet üzerinde kullanmak yada basılı materyallerde kullanmak için bir logoya ihtiyacınız olduğunda bunu online olarak kolayca tasarlayabileceğiniz ve istediğiniz formatta indirebileceğiniz faydalı bir logo tasarım editörü.

Devamını Oku

4 yorum:

Profesyonel Grafik Tasarımları Kolayca Oluşturun


İşletmeniz, etkinliğiniz, sosyal medya ve daha fazlası için çarpıcı grafik tasarımlar yapmak artık çok kolay. Herhangi bir resim düzenleme veya grafik çizim programı bilmeden internet üzerinden hazır şablonlar kullanarak basitçe kaliteli tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku

2 yorum:


İş, oyun, ofis, internet, multimedya ... için Dizüstü (Laptop, Notebook, Ultrabook, Tablet) Bilgisayar ve Masaüstü Sistem Toplama Rehberi (2020)

Devamını Oku

0 yorum: